4 листопада 2021 переглянуто 1368

Сергій Войцеховський розповів про книгу «Сила миттєвих рішень

Досить знати дуже мало, щоб розглянути головну ознаку якогось явища

 Фото: pixabay.com

Засновник Docens Сергій Войцеховський у дописі у фейсбуці поділився враженнями від книги «Сила миттєвих рішень». Якщо хочеться дізнатися як можна розрізнити Cola і Pepsi у сліпій дегустації; чому поліцейських перевели на поодиноке патрулювання замість парного і це стало ефективнішим і ще багато корисних та незвичайних кейсів, обов'язково потрібно прочитати книгу.

Ми свято віримо, що чим більше інформації у людини, яка приймає рішення, тим краще. Насправді надлишок інформації шкідливий. Надмірна інформація – не перевага; Досить знати дуже мало, щоб розглянути головну ознаку якогось явища.

Цікаві цитати:

# Тонкі зрізи належать до здатності нашого несвідомого знаходити закономірності у ситуаціях та поведінці, спираючись на надзвичайно тонкі шари пережитого досвіду. Саме тонкі зрізи роблять несвідоме таким загадковим, і це найскладніше у процесі швидкого пізнання.
Наша так звана вільна воля багато в чому є ілюзією: більшу частину часу ми діємо на автопілоті, і наші думки й вчинки схильні до зовнішнього впливу набагато більшою мірою, ніж можна припустити.

# У нас, людей, великі проблеми з інтерпретацією. Ми надто швидко даємо пояснення речам, пояснити які насправді не можемо. І все-таки люди невеликого зросту рідко домагаються високих керівних постів. З десятків мільйонів американських чоловіків зростом нижче 168 см всього десять із мого дослідження досягли посади директора корпорації. Виходить, що низький зріст – можливо, така ж перешкода кар'єрному зростанню, як стать (жіноча) і колір шкіри (не білий).
Ви коли-небудь замислювалися, чому так багато звичайних людей досягають високого становища в компаніях та організаціях? Та тому, що коли справа доходить до найважливіших постів, наше рішення куди менш раціональне, ніж ми собі уявляємо.

# У нашому мозку є область (у лівій півкулі), яка мислить словами, а інша область (у правій півкулі) мислить образами. Виходить таке: коли ви описуєте обличчя людини за допомогою слів, ваша активна візуальна пам'ять заміщується. Ваше мислення переходить із правої півкулі до лівої.

# Покупці, оцінюючи виставлені у магазині товари, несвідомо переносять відчуття чи враження від упаковки продукту на сам продукт. Іншими словами, більшість із нас не розмежовують (на несвідомому рівні) упаковку та товар. У сприйнятті покупця товар – це одночасно й упаковка, та її вміст.

# Оцінка продуктів чи ідей по-справжньому революційних – зовсім інша справа, і успіху досягають ті компанії, які в таких випадках розуміють, що перші враження їхніх споживачів потребують правильного тлумачення.
Наш мозок, зустрівшись із загрозою для життя, різко скорочує масштаб і обсяг інформації, яку нам треба обробити. Звук, пам'ять і ширшу соціальну свідомість приносяться в жертву підвищеному усвідомленню загрози, перед якою ми опинилися.

# Ми часто недбало ставимося до своїх здібностей швидкого пізнання. Ми не знаємо, звідки надходять наші перші враження або що вони точно означають, і тому не завжди усвідомлюємо їхню вразливість. Серйозне ставлення до наших здібностей швидкого пізнання – необхідність визнання найтонших впливів, які можуть змінити, зруйнувати чи спотворити породження нашого несвідомого.