mind
MIPIM 2019: чим українці здивували закордонних інвесторів
MIPIM 2019: чим українці здивували закордонних інвесторів
 
Матеріал у партнерстві з City One Development

MIPIM 2019: чим українці здивували закордонних інвесторів

Та як зміниться Рибальський острів

Цей матеріал також доступний російською

Минулого місяця в Каннах пройшла найпопулярніша Міжнародна виставка нерухомості MIPIM. В ювілейному 30-му MIPIMі брали участь понад 27 000 осіб зі ста країн.

Україна представила близько двох десятків проектів, наймасштабніший з яких передбачає реновацію Рибальського острова.

Які тренди на світовому ринку будівництва?

На виставці презентували свої проекти представники близько 100 країн світу. Багато кейсів було присвячено перетворенню старовинних будівель зі збереженням їхньої ідентичності. проте з повною внутрішньою зміною. Частина проектів носила футуристичний та інноваційний характер.

Велика увага приділялася екологічній безпеці об'єктів нерухомості. Це вже усталена вимога світового ринку. І пов'язано це не тільки з турботою про навколишнє середовище, але й зі скороченням витрат на створення й обслуговування об'єктів «нерухомості». Будинки, зведені за «зеленою» технологією, мають джерела відновлюваної енергії, тому можуть бути автономними, без включення у загальну енергосистему. Це знижує залежність власників будинку від надходження зовнішніх енергоресурсів.

У поняття «екологічність» входить також пошук нових матеріалів для будівництва, можливість вторинної переробки сировини та в кінцевому підсумку здешевлення процесу будівництва.

А также в области балета мы впереди планеты всей (*рабочее название)

Цього року на MIPIM інвестори стали проявляти більше уваги альтернативній нерухомості – соціально орієнтованим проектам: медичним установам, будинкам для літніх людей, житлу для студентів. Наприклад, у категорії «Кращий житловий проект» MIPIM Awards переміг проект WOODIE Hamburg (Гамбург, Німеччина) – інноваційний студентський гуртожиток з дерев'яними мікроапартаментами, створений архітектурним бюро Sauerbruch Hutton Architects.

Окремо стояли проекти, пов'язані з ревіталізацією (від лат. re... – поновлення та vita – життя, дослівно: повернення життя. – Mind) – процесу відтворення та повернення до життя міського простору. В епоху індустріалізації при будівництві міст великі території йшли під розміщення заводів, фабрик. Поруч зводили житлові квартали. Зараз же в пріоритеті стоїть конкретна людина, її потреби та якість життя. Тому в багатьох країнах намагаються за можливості або зменшувати виробничі потужності, або виносити їх за місто.

До речі, генпланом Києва передбачено винесення промтериторій як мінімум за межі захисних прибережних зон Дніпра. Під житлову забудову пропонується віддати деякі частини Телички, південної та центральної частини Подільсько-Куренівського промрайону, ділянок Корчуватого та Пирогово, Київського м'ясокомбінату та інші.

Lipki Island пропонує ревіталізацію частини території «Кузні на Рибальському». На території площею 40 га створюється новий район Києва.

«Крім якірних житлової та офісної функцій, у новому районі передбачені інфраструктурні об'єкти: навчальні та спортивні об'єкти, медицина, торгівля, заклади харчування, розваги», – розповідає керівник департаменту аналітики та консалтингу з питань девелопменту Cushman & Wakefield в Україні Марта Костюк.

Lipki Island став найкращим інвестиційним мегапроектом у Європі за версією видання Europaproperty.

А также в области балета мы впереди планеты всей (*рабочее название)

Чим Київ здивував закордонних експертів?

На виставці українські проекти мали яскравий та сучасний вигляд навіть на тлі зарубіжних компаній. Муніципальні кейси були представлені на окремому стенді. Тут же проводили інвестиційні конференції міста Kyiv as an Investment Gateway to Ukraine, Kyiv Friends Awards 2019, а також панельні дискусії за участю локальних і міжнародних експертів. Київське інвестиційне агентство (КІА) презентувало пакет своїх проектів: приватних дитячих садів, школи, медустанов, офісного центру.

У виставці взяв участь мер столиці Віталій Кличко, що викликало жвавий інтерес у учасників. «Інвестори прагнуть почути інформацію про місто з перших вуст, і присутність мера означає для них відкритість і прозорість влади, готовність до діалогу та гарантію стабільної роботи після залучення інвестицій», – говорить глава КІА Юлія Тур.

MIPIM 2019: чем украинцы удивили зарубежных инвесторов

Одним з найвідвідуваніших українських стендів на виставці став проект Lipki Island City Resort – еко-місто майбутнього на Рибальському острові, який презентувала українська компанія City One Development. «Ми навмисно продемонстрували проект спочатку на міжнародному рівні. Для нас важливо було отримати оцінку експертів і потенційних інвесторів нашим ідеям реновації території. МIPIM підтвердив, що наше бачення відповідає глобальним трендам і вимогам сучасного міського мешканця», – коментує президент девелоперської компанії City One Development Валерій Кодецький.

А также в области балета мы впереди планеты всей (*рабочее название)

«Плюсом Lipki Island є мультифункціональність», – підкреслює директор з розвитку бізнесу консалтингової компанії UTG Сергій Заїка. «Інфраструктура сьогодні часто виходить на перше місце серед чинників для вибору того чи іншого житлового проекту. Але забудовники нерідко проектують комерційні приміщення в найостаннішу чергу та за залишковим принципом. Тут же враховані майбутні можливі потреби мешканців. Наприклад, запроектований торговий центр мікрорайоного формату. Локація проекту в цілому ідеально підходить для реалізації багатофункціонального проекту – близькість до центру сприятиме попиту на офісні приміщення», – говорить експерт.

На MIPIM столицю України відзначили двома почесними нагородами. За підсумками щорічного конкурсу fDi Location Awards, який проводить спеціалізований журнал Foreign Direct Investment (від Financial Times), Київ увійшов до топ-10 міст світу з рентабельності інвестицій. Також українську столицю відзначили за зниження бюрократії.

MIPIM 2019: чим українці здивували закордонних інвесторів

«Концепція City Resort передбачає створення великої, різноманітної та зручної інфраструктури рекреації, яка розвиватиметься з самого початку будівництва проекту. Більше половини території буде озеленено, прокладені різноманітні маршрути велодоріжок, запроектовані тематичні спортивні майданчики та багатофункціональний спорткомплекс, зокрема й дитяча спортивна школа, відкритий басейн і алея фонтанів. Безумовним центром тяжіння не тільки мешканців Lipki Island, але й усіх киян стане набережна довжиною 1047 м, з яхт-клубом, пляжами та комерційною зоною», – розповідає менеджер зі зв'язків з громадськістю девелоперської компанії City One Development Галина Мартиненко. Комерційна частина також представлена ​​приміщеннями на перших поверхах і окремим бізнес-центром класу А, що створюватиметься як енергоефективна будівля.

А также в области балета мы впереди планеты всей (*рабочее название)
 
Матеріал у партнерстві з City One Development
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті