Кароль Тадеуш Навроцький народився 3 березня 1983 року в Ґданську. Закінчив історичний факультет Університету Ґданська (2008), отримав ступінь доктора наук у 2013 році, а в 2023 році здобув MBA у Ґданському технічному університеті
Навроцький захоплюється боксом. В юності він навіть здобував деякі титули у важкій вазі. ЗМІ закидали йому наявність у минулому зв'язків із середовищем футбольних хуліганів. Сам політик зізнавався, що брав участь у щонайменше одній організованій бійці між фанатами двох футбольних клубів. Багато її учасників отримали покарання, Навроцький же залишився тоді невпізнаним.
Крім того, за даними інтернет-платформи ONET, Навроцький у студентські роки, підпрацьовуючи в охоронній фірмі, брав участь у супроводі проституток до елітного готелю в курортному місті Сопот на Балтійському морі. До того ж йому закидають заволодіння міською квартирою у Гданську в обманний спосіб. Сам майбутній президент називає всі закиди наклепом.
З 2009 по 2017 рік Навроцький працював в Інституті національної пам'яті, який займається націоналістичними історичними наративами. Він очолював зусилля зі знесення пам'ятників Радянській Червоній Армії в Польщі, і Росія відповіла на це оголошенням його в розшук, про це повідомляли польські ЗМІ.
У 2017 році він був призначений директором Музею Другої світової війни в Ґданську та залишався на цій посаді до 2021 року. У липні 2021 року був обраний президентом Інституту національної пам'яті.
Як голова інституту ініціював видалення 39 радянських пам’ятників за 18 місяців, організував пошук та увічнення пам’яті жертв тоталітарних режимів. Автор численних наукових праць про антикомуністичну опозицію, кримінал у Польщі та спортивну історію. Писав книгу під псевдонімом Тадеуш Батир про ґанґстерів 80-х. За свою діяльність отримав низку нагород: Бронзовий Хрест Заслуги, Медаль «100‑ліття незалежності», відзнаки від польської діаспори та ветеранів.
24 листопада 2024 року фонд, підтримуваний націоналістичною партією «Право і справедливість», висунув Навроцького як «незалежного» кандидата в президенти. Свою кампанію Навроцький проводив під гаслом «Польща передусім, поляки передусім». Себе він подавав як кандидата «з народу, такого, як усі», простого чоловіка, що пробився нагору. «Я - один із вас, я - ваш голос», - постійно казав він у передвиборчих виступах.
У другому турі 1 червня 2025 року Навроцький здобув перемогу на виборах президента Польщі з 50.89 % проти 49.11 % у мера Варшави Тшасковського. Інаугурація Навроцького — 6 серпня 2025 року.
Критики Навроцького згадують його участь у футбольних бійках у 2009 році — пов’язують із хуліганами та озброєними кримінальними групами. Він заперечує кримінальні зв'язки, але не вибачається за вуличні бійки, заявивши, що брав участь у різних «благородних» бійках у своєму житті.
Інститут національної пам'яті під керівництвом Навроцького отримав критику за нібито знищення майже 8 000 історичних документів вартістю понад 200 тис злотих.
Йому закидають також зв’язки з криміналом і праворадикалами — зокрема зустрічі з Патріком Масьяком, якого називають злочинцем і неонацистом.
Аудиторська перевірка NIK виявила підозри зловживань у розподілі майже 15,4 млн злотих з публічних коштів в Інституті національної пам'яті.
Навроцький очікувано орієнтується на політику «Польща понад усе». Його схожість із Дональдом Трампом підкреслювали американські політики, очікуючи збереження американських військових у Польщі.
Сам Навроцький - відвертий шанувальник президента США Дональда Трампа. На початку травня він поїхав до Вашингтону, аби зробити фото з Трампом в Овальному кабінеті Білого дому.
Він підтримує військову допомогу Україні, проте скептично ставиться до її вступу в ЄС та НАТО «до вирішення двосторонніх питань».
Одружений з Мартою Навроцькою, яка працює у Національній адміністрації доходів Польщі. У пари троє дітей.
Кароль Навроцький заявив, що має намір відвідати всі сусідні країни
1 липня 2025 Читати Сікорський: обрання Навроцького може допомогти налагодити відносини з Трампом і з ОрбаномВін вважає, що призначення Навроцького президентом не змінить проукраїнську та проєвропейську політику Польщі
10 червня 2025 Читати Новий польський президент Навроцький пропонує Зеленському почати «вирішення назрілих історичних питань»Він стверджує, що з цього має початися діалог між обома країнами для «побудови безпечного майбутнього»
3 червня 2025 Читати