5 найкращих музеїв дитячої творчості
Змусити малюка займатися творчістю неможливо, а ось створити умови, щоб допомогти із вибором хобі – здійсненне завдання

Підкорюючись натхненню, діти самовиражаються, вчаться нестандартно мислити, помічати деталі та виділяти головне. Змусити малюка займатися творчістю неможливо, а ось створити умови, щоб допомогти із вибором хобі – здійсненне завдання. Так, місця, де дитина отримує знання у формі гри та інтерактивів, вже зустрічають дорослих і маленьких відвідувачів у різних містах світу. Наприклад, все для дитячої творчості знаходиться в Бруклінському музеї.
Там, у багаторівневій підземній галереї, зберігається більше 30 000 культурних артефактів і зразків природознавства. Проводяться виставки, на зразок Family Art Magic. Дітлахи від 4 до 6 років та їхні батьки по-новому відкривають для себе мистецтво і створюють власні шедеври. Є й інші студії. Так, у Totally Tots діти разом із дорослими читають книги та грають на музичних інструментах, а в Art Studio роблять аплікації блакитним штучним писком.
Для крихіток до 18 місяців пропонують куточок, де вони граються м'якими кубиками, пірамідками і кульками. Малюків від року захоплюють іграшки для дітей у секції Water Wonders. А діткам від двох років є чим зайнятися у Building Brainstorm Traveling Exhibit. За допомогою дерев'яних геометричних фігур вони будують конструкції, знайомляться зі зразками будівельних матеріалів, малюють дизайн інтер'єру на свій смак.

Ось ще кілька музеїв, де завдяки творчості діти розширюють кругозір:
- Познайомитись із виставками, присвяченими космосу, математиці або транспорту можна в Містечку науки і промисловості (Париж). Маленьких відвідувачів запрошують до парку інтерактивних науково-розважальних виставок, планетарію із 3D-кінотеатром, симулятора космічного корабля і на справжній підводний човен, що обігнув Землю 10 разів. До предметів дозволено торкатись, їх можна запускати, вивчати, перевіряти на них наукові закони і проводити досліди.
- Щоб пограти в залізницю та подивитися найбільшу в Австрії дитячу колекцію, вирушайте до Музею іграшок (Зальцбург). За склом вітрин представлені цікаві експонати. Наприклад, пожежна машина родом із XIX століття і старовинна карусель. Лялькові будиночки з повним оснащенням викликають захоплення у маленьких відвідувачок, а хлопчакам подобаються транспортні засоби та солдатики з минулого.
-
У Відні на території 1600 м² розташувався Дитячий музей Zoom. Він складається із чотирьох секцій, кожна з яких спрямована на розвиток органів відчуття людини. Малюки в компанії з батьками створюють мультиплікаційні фільми, дізнаються, як складати музику, робити складні танцювальні па або творити шедеври живопису.
Зал Ausstellung знайомить з елементами дорослого життя в ігровому режимі. Дітлахи від 6 до 12 років із задоволенням приміряють на себе роль тат і мам: будують повноцінну сім'ю, обирають професію та осягають її ази. А шестирічним малюкам подобається зона Zoom Ocean, де на кораблі можна крутити штурвали, натискати на кнопки і ловити рибу. - Якщо дитина любить наукові досліди, відвідайте Експерементаніум у Києві. Тут більше 250 експонатів, які присвячені механіці, оптиці, електриці, магнетизму та акустиці. Дітлахи перевіряють електропровідність предметів, запускають хмаринку під стелю, малюють візерунки маятником. Ще сідають за кермо пожежної машини та розбирають модель людини на запчастини. Також дітей очікують дослідження оптичних ілюзій, головоломок, лазерних і дзеркальних лабіринтів.

А якщо ви поки не плануєте відвідувати музеї, порадуйте малюка наборами для творчості, інтерактивними дошками, конструкторами, які призначені для домашнього використання. До речі, скоро Black Friday, і бажані товари можна купити зі знижками до -80%. Введіть у пошуковій системі «чорна п'ятниця дитячі іграшки», переходьте на сайт перевіреного інтернет-магазину та додавайте вподобане до кошику. Зробіть дитині незабутній подарунок на день народження або Новий рік.