
Інвестиційна рецензія: як торгувати через децентралізовану криптобіржу
Кого можуть зацікавити DEX і на які недоліки слід зважати
Mind продовжує серію матеріалів про те, як працює фінансовий ринок на технології блокчейн. Цей матеріал присвячено розбору роботи децентралізованих бірж.
Читайте також: Криптовалюту в справу: можливості й ризики альтернативи традиційним ринкам інвестицій
Під час підготовки матеріалів про «звичайні» централізовані криптовалютні біржі задачу спрощувала можливість проводити прямі аналогії з фондовими та товарними біржами. Так, було багато відмінностей, характерних саме для криптосфери, однак загалом система виглядала зрозумілою та звичною.
Читайте також: Інвестиційна рецензія: повний гайд із використання криптобірж
Геть інша ситуація виникає при аналізі децентралізованих бірж (DEX – Decentralized Exchanges). Описати це явище доволі складно без заглиблення у специфічну термінологію та технічні деталі, однак ми спробуємо.
Децентралізація набагато більше відповідає духу криптовалют, ніж класичні біржі, на кшталт Binance чи Whitebit.
Засновник(и) біткоїну формулювали задачу так: «Необхідна електронна система платежів на основі криптографії, що унеможливлює фактор довіри та дозволяє сторонам надсилати платежі один одному напряму, без потреби в посередниках».
Під посередниками можемо розуміти як банківські установи, так і традиційні біржі. Останні отримують доступ до активів клієнтів, і це передбачає ризики їх втрати внаслідок шахрайства, зовнішнього втручання або юридичних дій.
Децентралізована біржа є не зареєстрованою юридичною особою, а
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.