Україна запрошує іноземні оборонні компанії випробувати зброю на полі бою – Федоров

Україна запрошує іноземні оборонні компанії випробувати зброю на полі бою – Федоров

Іноземні компанії зможуть миттєво отримувати зворотний зв’язок від військових і вдосконалювати свої продукти

Україна запрошує іноземні оборонні компанії випробувати зброю на полі бою – Федоров
фото тг-канал FEDOROV

Український кластер оборонних інновацій Brave1 запустив нову програму, яка дозволяє іноземним компаніям випробувати військові технології на полі бою.

Про це заявив 17 липня перший віце-прем'єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Ініціативу «Випробування в Україні» було оголошено під час конференції LANDEURO, організованої Асоціацією армії США у Вісбадені, Німеччина.

Урядова платформа Brave1 зараз підтримує понад 1500 технологічних компаній, які розробляють інновації на полі бою.

«Україна створює інновації швидко, масово та ефективно. Ми змінюємося та розвиваємося щодня – це дослідження та розробки на полі бою», – написав Федоров у своєму Telegram-каналі.

«Під час конференції Brave1 запустив платформу Test in Ukraine, щоб надати нашим партнерам можливість тестувати свої технології в Україні на реальному полі бою. Так іноземні компанії чи уряди зможуть створювати точні рішення під реальні виклики війни, миттєво отримувати зворотний зв’язок від військових і вдосконалювати продукти на основі бойового досвіду», – йдеться в дописі Федорова.

Серед головних пріоритетів ініціативи щодо тестування – безпілотники, ракети, системи боротьби з безпілотниками, боєприпаси, морські безпілотники, лазери та засоби радіоелектронної боротьби.

Brave1 пропонує два варіанти: компанії можуть або безпосередньо брати участь у тестуванні, або проводити онлайн-навчання, поки українські команди проводять незалежні оцінки та надають детальні звіти.

Для сприяння участі компаній з інших країн Brave1 випустив посібник, в якому детально описані процедури імпорту для військових випробувань в Україні.

Компанії, що ввозять безпілотники або іншу військову техніку, потребують спеціальних дозволів від Державної служби експортного контролю України, тоді як «інші товари», які не класифікуються як військові, можуть ввозитися за загальними митними правилами.

«Українці навчилися досягати результатів в умовах обмежених ресурсів. Зробили війну більш технологічною і дешевою. FPV-дрони коштують сотні доларів, але знищують техніку за мільйони», – наголосив Федоров.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що Трамп із Зеленським обговорюють «мегаугоду» – США хочуть придбати українські безпілотники.

«Ми будемо готові поділитися цим досвідом», – сказав він, додавши, що переговори також тривають з Данією, Норвегією та Німеччиною.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло