Патріотизм, дрони для ЗСУ та закордонні інвестиції: як бізнес може впливати на соціальні зміни

Патріотизм, дрони для ЗСУ та закордонні інвестиції: як бізнес може впливати на соціальні зміни

Кейс успішного та соціально відповідального бізнесу від компанії Cosmolot

Патріотизм, дрони для ЗСУ та закордонні інвестиції: як бізнес може впливати на соціальні зміни

З початком повномасштабного вторгнення в однаково скрутній ситуації опинилися, як прості українці, так і український бізнес – будь-то великі транснаціональні корпорації, чи мікробізнес місцевого рівня. Дати відсіч агресору та наблизити нашу перемогу – саме це консолідувало українське суспільство та створило безліч варіантів для компромісів – відповідально сплачувати податки, допомагати ЗСУ чи вимушеним переселенцям, з розумінням ставитися до незручностей, на кшталт вимкнення світла, тощо.

Зараз з впевненістю можна сказати, що український бізнес не лише підтримує економіку країни, але й намагається посильно допомагати фронту з основною метою – наближенням перемоги. Деяким компаніям навіть за таких складних умов вдається дивитися у майбутнє, і не лише брати посильну участь в економічному житті України, але й розвиватися та залучати інвесторів. Яскравий приклад – компанія Cosmolot.

На прикладі компанії ми вирішили розповісти про кейс відповідального бізнесу під час воєнного стану.

Грати і нищити ворога водночас

З початком повномасштабного вторгнення роль бізнесу та його відповідальність значно посилились – війна вимагає стабільної роботи тилу, удари по інфраструктурі вимагають ППО та швидких ремонтів, до всього додалися витрати на внутрішньо переміщених осіб. Загалом, Україні, завдяки відповідальному бізнесу та допомозі партнерів, вдалося перевести свою економіку на «військові рейки».

Бренд Cosmolot активно заявив про себе, як соціально-відповідальна компанія з проукраїнською позицією.

За цей рік найбільше благодійних коштів – 100 млн грн  з власного прибутку – ігрова компанія направила на створення потужного авіаційного флоту Cosmolot Airlines. В рамках проєкту компанія у партнерстві з вітчизняним виробником БпЛА UA Dynamics передасть українським захисникам 50 ударних модернізованих БпЛА Punisher. Це дрони нового покоління з інноваційною технологією, які стійкі до РЕБ та дозволяють нищити ворога у глибокому тилу. На сьогодні вже 47 інноваційних БпЛА посилили передову та допомагають ЗСУ ефективно виконувати бойові задачі. До кінця року остання партія дронів посилить ще десяток батальйонів.

А що може бути цікавішим, ніж спостерігати за знищенням ворога?

Справжнім хітом інтернету стало відео від 58-ї окремої мотопіхотної бригади, яка тижнями назад знищила автоматизований комплекс радіоелектронної боротьби РБ-301Б ворогів. Вартість одного такого комплексу приблизно  $200 000. Працював у ворожому тилу саме БпЛА Punisher від Cosmolot Airlines.

Міжнародні інвестиції

Цього року компанія залучила додатковий капітал від стратегічного інвестора з Великої Британії, задля підтримки внутрішнього та зовнішнього розвитку компанії у нових вертикалях та ринках. Арнульф Дамерау, засновник лондонської EuroAtlantic Group, інвестував в Cosmolot, шляхом збільшення статутного капіталу та став власником значної частки компанії.

Деталі угоди не розголошуються, проте це значна сума прямої іноземної інвестиції в український бізнес. Компанія стала першою в Україні, що залучила стратегічні іноземні інвестиції, будучи одним з лідерів на українському ринку своєї сфери.

Патріотизм, дрони для ЗСУ та закордонні інвестиції: як бізнес може впливати на соціальні зміни
Арнульф Дамерау, засновник лондонської EuroAtlantic Group

«Міжнародні інвестиції та закордонні партнерства важливі для економічного росту та стабільності українського ринку. Це великий крок не тільки для нашої компанії, але і для всієї індустрії азартних ігор України. Cosmolot завжди ставив перед собою задачу бути першим і кращим в Україні. З новим стратегічним інвестором, який має великий корпоративний досвід і репутацію, ми ставимо перед собою ще більш амбітні цілі: вийти на західні ринки, збільшити капіталізацію компанії, почати рух до перетворення на публічну компанію» – коментує Арнульф Демарау.

Ці інвестиції відкривають додаткові можливості до зміцнення економіки країни, створення нових робочих місць та сприятимуть збільшенню надходжень до державного бюджету, а також забезпечать додаткову допомогу фронту.

До всього іншого, оперуючи на українському ринку Cosmolot поповнив держбюджет України в цілому на суму понад 1,6 млрд гривень за 3 квартали  2023 року.

Розвиток  українського military tech

Brave Inventors – це перша та найбільша неурядова платформа для винахідників та інноваційних виробників продуктів воєнного часу, ініційована українською компанією Cosmolot.

Глобальна місія проєкту – зміцнення та розвиток української галузі military tech, популяризація українського винахідництва та посилення обороноздатності України.

Платформа Brave Inventors – це технологічний майданчик зі зручною навігацією, де у два кліки можна задонатити на будь-який винахід або знайти детальну інформацію для відповідального бізнесу, охочому стати патронатом близькому за цінностями винаходу.

Патріотизм, дрони для ЗСУ та закордонні інвестиції: як бізнес може впливати на соціальні зміни

Кількість винаходів на платформі вже перевищила сотню. Серед розробок, яких потребують українські захисники, на платформі представлені ударні та розвідувальні дрони, енергозберігаючі установки, системи очищення повітря і води, цілі мобільні блоки для ремонту військової техніки та комплекси для евакуації, високоточна зброя тощо.

Платформу створено для українських винахідників і виробників військового еквіпменту, бізнесу та інвесторів, зацікавлених у підтримці та посиленні українського фронту, а також для волонтерських та благодійних організацій.

Як приклад, нещодавно українська IT-компанія обрала два проєкти із платформи для партнерської співпраці: в рамках першого проєкту компанія запропонувала імплементувати у готовий БпЛА своє рішення для ефективного ураження цілей, а другий проєкт взяла під опіку – тепер спільними зусиллями вони створюють сайт та готують інвестиційну пропозицію для подальшого залучення інвесторів та масштабування виробництва. Також схожа компанія, але вже із Португалії зверталася із подібним запитом щодо інтеграції власних рішень в українські дрони.

Що ж до перспектив міжнародної співпраці, то відома інвесткомпанія з ОАЕ вже розглядає кілька проєктів українських команд. Також на етапі перемовин співпраця з потужною британською інженерною компанією.

Ціна перемоги

Успіхи ЗСУ на фронті та посилення української ППО дозволили повернутися до повноцінної роботи мільйонам українців та, що важливо, українському бізнесу, який нині утримує тил та економічний фронт. Але війна продовжується, і бізнес добре розуміє не тільки щоденну планову роботу, але й наскільки в нинішніх умовах важливо вчасно сплачувати податки, підтримувати гуманітарні ініціативи, допомагати армії, тощо.

Для Cosmolot подібні проєкти стали соціальною відповідальністю перед суспільством та державою, де компанія працює і планує продовжувати свою діяльність і в майбутньому. Посилення ЗСУ, гуманітарні ініціативи, розвиток вітчизняної military tech інтегрувались у діяльність компанії Cosmolot.

«Українці захищають своє майбутнє на фронті та створюють його в тилу. На сьогодні у нас спільна мета – перемога та відбудова нашого звичайного життя – і нам приємно, що Cosmolot став частиною відповідального громадянського суспільства нової формації. Тому ми продовжуємо творити нашу перемогу і підтримувати тих, хто цього потребує», – зазначили у компанії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло