Інноваційне лідерство. Як «Енерджі Трейд Груп» започаткувала та розвиває цифрові сервіси на енергетичному ринку України

Інноваційне лідерство. Як «Енерджі Трейд Груп» започаткувала та розвиває цифрові сервіси на енергетичному ринку України

І як це допомагає компанії залучати нових клієнтів

Інноваційне лідерство. Як «Енерджі Трейд Груп» започаткувала та розвиває цифрові сервіси на енергетичному ринку України
Фото: depositphotos.com

Специфіка енергетичного ринку в будь-якій країні світу – високий ступінь його бюрократизації та регулювання. Це не лише обтяжує бізнес, але й ускладнює надання якісних послуг споживачам. Розв’язати проблему допомагає впровадження цифрових сервісів для клієнтів.

Це доводить унікальна інноваційна стратегія розвитку компанії «Енерджі Трейд Груп» (ETG.UA), впровадження якої розпочалося ще 2018 року. І саме зараз, коли український енергетичний ринок опинився під тиском непростих умов повномасштабної війни, ця стратегія створила умови для збереження бізнесу, а також стимули для його впевненого зростання. 

Динаміка кількості клієнтів

Інноваційне лідерство. Як «Енерджі Трейд Груп» започаткувала та розвиває цифрові сервіси на енергетичному ринку України

Успіх у конкуренції за споживача (а це, передусім, малі та середні підприємства) ETG.UA забезпечує розвиток особливої цифрової сервісної екосистеми, завдяки якій компанія стала якісною альтернативою монополії в постачанні послуг на енергетичному ринку. Першочерговим для ETG.UA є клієнт та переваги для нього. Мова не тільки бізнес в усіх регіонах країни, а й про клієнтів сегменту домогосподарства та бюджетного сектору: лікарні, школи і дитячі садки.

Підсумки цього шляху інноваційного розвитку ETG.UA підбила в своєму першому ESG-звіті, який вийшов в грудні 2023 року. «Наші досягнення, про які ми розповідаємо стейкхолдерам у ESG-звіті, не є чимось формальним. Ми подивились на результати своєї праці під кутом міжнародного стандарту ESG-звіту. Даний звіт є результатом нашої безперервної корпоративної політики. Такі ключові елементи ведення бізнесу, як Environment, Social, Governance, були закладені з самого початку розвитку компанії ETG.UA», – говорить Володимир Шведкий, СЕО ETG.UA.

Драйвери зростання одного з найбільших незалежних гравців українського енергоринку Mind представляє своїм читачам в цьому огляді.

Цифрові інновації. Гнучкі та сучасні сервісні послуги для клієнтів

Послідовний розвиток і цифровізація енергетичних сервісних послуг дозволили трансформувати ETG.UA з компанії, яка була їх типовим провайдером, на системний бізнес, в основі якого – власна інноваційна IT-екосистема. Все це стало реакцією на запит клієнтів, зацікавлених в покращенні клієнтського досвіду.

Екосистема цифрових сервісів «Енерджі Трейд Груп»

Інноваційне лідерство. Як «Енерджі Трейд Груп» започаткувала та розвиває цифрові сервіси на енергетичному ринку України

Успіху в реалізації такої затребуваної задачі сприяв багаторічний досвід команди ETG.UA на ринку. Зокрема, її спеціалісти забезпечують безпечне опрацювання даних клієнтів – всю IT-інфраструктура компанії розташовано в ЄС. Інтеграція корпоративних цифрових сервісів із порталом державних послуг «Дія» і співпраця із платформою SmartTender дозволяють ETG.UA впроваджувати на ринку прозорі та ефективні комерційні операцій з енергоресурсами.

Перша на українському роздрібному енергоринку автоматизована система обліку ETG Billing дозволяє оптимізувати витрати на природний газ та електроенергію, сприяючи енергоефективності та ощадливому використанню ресурсів. А мобільний додатокETG.UA забезпечує зручність і економію часу в керуванні енергетичними розрахунками. Також компанія ETG.UA надає послуги з технічного обслуговування газових мереж, аби забезпечити найвищі стандарти надійності та безпеки газопостачання.

«Відгуки численних клієнтів засвідчують, що наша стратегія відповідає викликам часу. Ми рухаємось в правильному напрямку, обираючи пріоритетом інвестиції у передові IT-розробки і покращення сервісу. Ця візія дозволяє нам давати ринку не типові технології із сервісом, а дещо більше – сучасний технологічний сервіс», – розповідає Володимир Шведкий.

Такий підхід також відображає стратегічне бачення ETG.UA на сталий розвиток бізнесу, в якому безумовним пріоритетом виступає постійне підвищення ефективності бізнес-процесів, їх декарбонізація і розбудова відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Це є складовою підтримки ETG.UA державної політики, яка стосується виконання міжнародних зобов’язань України щодо поглиблення інтеграції з ЄС і боротьби з глобальними кліматичними змінами в рамках Паризької угоди.

Зелені інновації. Розвиток доступної та чистої енергії

Численні маркетингові дослідження свідчать, що сучасні клієнти надають перевагу відповідальному споживанню. Вони прагнуть не просто економити ресурси, а робити власний внесок у вирішення нагальних проблем сучасності, як то боротьба з кліматичними змінами та зловживаннями на ринку. Тому громадяни усвідомлено обирають компанії, послуги яких споживають на енергоринку і яких погоджуються підтримувати «власною гривнею».

Обираючи партнерство з ETG.UA, клієнти розуміють, що інвестують в розвиток чистої енергетики в Україні та прозору, незалежну сервісну компанію, яка є альтернативою монополії.

Переваги ВДЕ, які є ключовим пріоритетом бізнесу ETG.UA, засновані на їхній безпеці і доступності. Завдяки децентралізації розташування відновлювана генерація здатна забезпечити надійне енергопостачання навіть в складних умовах війни. Тому компанія розвиває власний портфель «зелених» проєктів з міжнародними партнерами, які постачають новітні технологічні рішення для будівництва сонячних та вітрових електростанцій.

Ключові ВДЕ-проєкти «Енерджі Трейд Груп»

Інноваційне лідерство. Як «Енерджі Трейд Груп» започаткувала та розвиває цифрові сервіси на енергетичному ринку України

Флагманський актив ETG.UA – проєкт «Сонячне Місто», реалізований в місті Жовті Води Дніпропетровської області. Він являє собою сонячну електростанцію загальною потужністю 55 МВт. Її збудували на землях відпрацьованого уранового кар’єру, законсервованих за всіма екологічними стандартами, які не придатні до сільського господарства чи будівництва житла.

Ефективну співпрацю ETG.UA з місцевою громадою під час реалізації цього проєкту було відзначено срібною нагородою в категорії «Планета» конкурсу «Партнерство заради сталого розвитку-2023», який проходив під егідою офісу Глобального договору ООН в Україні.

«Саме завдяки допомозі приватного сектору ми маємо додатково відремонтовані дороги, оновлену комп’ютерну техніку та осучаснені класи в школах. Лише об’єднавши зусилля можна зробити набагато більше. Тримаймо тил разом», – так прокоментував внесок ETG.UA в розвиток регіону Дмитро Ханіс, мер міста Жовті Води.

Аби вирішити проблему з дефіцитом джерел генерації, який утворився внаслідок бойових дій, та підтримати енергетичну стійкість держави, компанія ETG.UA інвестує у відновлення енергосистеми в найбільш дефіцитному енерговузлі Київської області. В жовтні 2023 році вона почала будівництво сонячних електростанцій у місті Березань, де розташовані підприємства аграрної, цементної та легкої промисловості. На побудову проєкту «Березань Солар», який складається з восьми СЕС потужністю 7,2 МВт, Укргазбанком було видано кредитні кошти у розмірі 100 млн грн за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%».

26 січня 2024 року станція запрацювала. Від початку запуску в лютому 2024 року ця «зелена» генерація допоможе щорічно скорочувати 812 т. викидів вуглецю і покращувати екосистему регіону завдяки використанню технологій, дружніх до природи та клімату. В даному вузлі компанія планує розвивати енергетичний кластер з виконанням робіт із будівництва систем накопичення енергії та газопоршневих установок для балансування енергосистеми. Також достатня кількість промислових підприємств надає можливість прямого постачання зеленої енергії до споживачів.

Вироблену електроенергію планують постачати до портфелю клієнтів компанії ETG.UA – а саме підприємств малого та середнього бізнесу. «Це перший кейс за часів незалежності України, коли енергія ВДЕ без підтримки «зеленого» тарифу постачатиметься на портфель власних клієнтів МСБ», – підкреслює Володимир Шведкий.

Ще один знаковий актив в інвестиційному портфелі ETG.UA – проєкт «Вітер Незалежності». Уже в другому кварталі 2024 року компанія планує завершити стадію підготовки проєкту до будівництва.

«Вітер Незалежності» передбачає будівництво вітрових електростанцій поряд із великими промисловими підприємствами на території Петрівської громади Олександрівського району Кіровоградської області. Першу чергу вітрових станцій потужністю 100 МВт компанія планує ввести в експлуатацію у 2025 році. Друга черга – потужністю 380 МВт – за графіком має запрацювати 2026 року. Енергія з цього вітропарку також буде постачатися на власний портфель клієнтів  компанії ETG.UA – йдеться про представників малого та середньго бізнесу. Таким чином, до 2027 року компанія планує забезпечити 100% портфеля своїх клієнтів зеленою генерацією.

«Попри те, що в контексті перспектив ВДЕ під час енергетичної кризи гучно лунають голоси скептиків, ми з командою переконані: за ними майбутнє. Саме відновлювана генерація допоможе Україні вистояти під час війни та відновитись українській економіці після перемоги. Тому ми продовжуємо вкладатися в її розбудову і впевнені, що недаремно інвестуємо гроші», – так пояснює візіонерську стратегію ETG.UA Володимир Шведкий.

Інновації в корпоративному управлінні. Пріоритети, що визначають сталий розвиток бізнесу

Корпоративна структура – ще один із знакових елементів візії ETG.UA. Це горизонтально інтегрована група компаній, що забезпечує цінність для своїх клієнтів, які потребують якісного сервісу та стійкості в постачанні енергоресурсів. Її бізнес знаходиться на перетині трьох енергетичних напрямків: торгівля енергоресурсами, інвестиції у чисту енергетику та надання високоякісних сервісних послуг клієнтам, від великих корпорацій до домогосподарств.

Та стале зростання ETG.UA і конкурентоспроможність забезпечує не лише надання якісних послуг споживачам, адаптованих до їхніх потреб, але й ефективне корпоративне управління, що створює стимули для еволюції бізнесу та розвитку колективу.

Разом із клієнтськими сервісами ETG.UA цифровізує внутрішні бізнес-процеси. Це допомагає впроваджувати практики відповідального використання ресурсів. Зокрема, цифровий документообіг допоміг відмовитись від паперового. У клієнтів компанії є можливість підписувати договори, рахунки, акти в електронному вигляді. Більше того – сьогодні стати клієнтом компанії можливо, не виходячи з власного офісу або дому. Переважна більшість клієнтів ETG.UA (85%) користуються інноваційними послугами цифрових сервісів компанії.

Для удосконалення корпоративного управління в сфері сталого розвитку до його системи було інтегровано ESG-менеджмент, який враховує кращі міжнародні практики, адаптовані під цілі та потреби ETG.UA.

Крім того, оновлено організаційну та бізнес структуру компанії. В даній структурі сформовано бізнес-юніти та затверджена їхня стратегія на  2024-2026 роки. У компанії  впроваджені інститути корпоративного управління – зокрема, наглядова рада директорів та та менеджмент-борд.

«ETG.UA – це компанія, яка завдає темп, впроваджує інновації та працює над формуванням прозорого, відкритого, сталого розвитку ринку енергоресурсів. Наша команда системно консультує громади та компанії бюджетних сфер. Ми вносимо постійні пропозиції по відбудові. Бачимо, що розвиток держави відбуватиметься, перш за все, за рахунок прозорих правил гри та невпинного розвитку ринку, і активно цьому сприяємо», – Володимир Шведкий.

Окремий напрямок розвитку корпоративної культури ETG.UA стосується боротьби з корупцією. «Як соціально відповідальний бізнес ми дотримуємось проактивної позиції щодо впровадження найкращих антикорупційних практик, політики доброчесності і прозорості своєї діяльності, щоб підвищувати довіру та повагу до компанії серед клієнтів, співробітників, партнерів, міжнародних організацій і громадськості», – підсумував Володимир Шведкий. Він впевнений, що такий підхід допомагає швидко адаптуватися до нових ринкових умов, які диктує розвиток інтеграції України з країнами ЄС за Заходу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло