Мандрівка у Черкаську область: ворота у Київську Русь – село Мошни

Мандрівка у Черкаську область: ворота у Київську Русь – село Мошни

Мавританська церква Джорджо Торічеллі та готельний комплекс з басейном, броварнею та стейками з бичків породи Black Angus та чому Воронцовський палац в Алупці лише копіює палац у Мошнах

Мандрівка у Черкаську область: ворота у Київську Русь – село Мошни

Мандрувати за кордон сьогодні для українців – це не тільки додаткові витрати, але й неабияка задача з точки зору логістики. Треба дуже заздалегідь спланувати маршрут до сусідньої країни, де є аєропорти, бо на поїзд квитки розкуповують  за лічені хвилини, а машиною чи автобусом – це на удачу, бо ніколи не знаєш, скільки часу стоятимеш на кордоні. Тож самий час роздивитися, що пропонують нам внутрішньоукраїнські зони відпочинку. До того ж відпочинок завжди можна поєднати з дослідженням історії.

Найкраще підходить для поєднання цих двох завдань село Мошни у Черкаській області. До середини Х століття територія сучасних Мошен була південним кордоном Київської держави – своєрідними воротами «на Русь та з Русі». Тому у містечку проживали в основному заможні мешканці, навіть слово «мошни» тоді означало гаманець. А за часів Козаччини саме у Мошнах козаки збудували перші свої чайки.

Розквіт тодішнього містечка припав на першу половину ХІХ століття, коли Мошнівський маєток як посаг дружини Єлизавети Браницької отримав князь Михайло Воронцов. Його коштом тоді спорудили перші в історії України пароплави «Бджілка» та «Надія». А за десять років місцеві майстри під керівництвом італійця Джорджо Торрічеллі збудували у центрі Мошен Спасо-Преображенська церкву. Ця церква у своїй архітектурі мала поєднати декілька стилів, як символ єдності всіх релігій, за задумкою графа Воронцова. Тому, окрім романтичного стилю та неоготики, що характеризує католицькі та православні собори, тут ви можете знайти й схожіть на мусульманску мечеть, бо  у декоративному оформленні будівлі фантастично переплелись орнаментальні готичні форми з мотивами східного мистецтва.

Мандрівка у Черкаську область: ворота у Київську Русь – село Мошни, мавританська церква Джорджо Торічеллі та готельний комплекс з басейном, броварнею та стейками з бичків породи Black Angus

Церква також входила до палацово-паркового ансамблю Воронцова у Мошнах, бо, виявляється, саме тут був побудований великий палац на 110 кімнат, а ось у Алупці палац Воронцова тільки зменшена копія. Тут також був закладений парк в англійському стилі з численними спорудами, серед яких не сам лише палац, а й ще й альтанка Ротонда, вежа Святослава заввишки 58 метрів, оранжерея, звіринець, в якому ходили леви та верблюди. «Хто не був в Англії, і хоче мати поняття про справжній англійський парк, нехай їде до Мошен», – так писав дослідник парків М. Грабовський. На жаль, від палацу збереглося тільки декілька колон, все інше зруйнували більшовики. Проте залишилась у селі ще одна дуже важлива історична пам’ятка – єдина вціліла дерев'яна будівля, спроектована Владиславом Городецьким – будинок лікаря.

Мандрівка у Черкаську область: ворота у Київську Русь – село Мошни, мавританська церква Джорджо Торічеллі та готельний комплекс з басейном, броварнею та стейками з бичків породи Black Angus

Онучка Воронцова Катерина Балашова також залишилася у пам'яті місцевого населення. Вона дбала про освіту та здоров'я місцевих мешканців. Саме за її сприяння і було побудовано дім лікаря і лікарню неподалік. Городецький часто гостював у Мошнах у маєтку землевласників Балашових та виконував архітектурні проекти на їх замовлення. Ви побачите лікарню та будинок лікаря, зведені коштом княгині за проектом архітектора Городецького. У цій будівлі і до нині живуть лікарі, а лікарня є працюючою.

Крім цього у Мошнах працює і музей Тараса Григоровича Шевченка. Тарас Шевченко відвідав містечко Мошни тричі. А липні 1859 року поета заарештували та етапували саме до Мошен. Тут він проживав у будинку полковника Грудзинського і міщанина Нагановського, і далі був доправлений до Черкас. Будинок Нагановського зберігся до наших днів, і у 2013 році тут був створений музей.

Мандрівка у Черкаську область: ворота у Київську Русь – село Мошни, мавританська церква Джорджо Торічеллі та готельний комплекс з басейном, броварнею та стейками з бичків породи Black Angus

До Мошен з Києва їхати не менше двох з половиною годин, тож окрім культурної програми у першій половині дня та оглядання історичної спадщини, настав час винагородити себе відпочинком. Так само, як місцеві пам'ятки, вас здивує рівень заміського готельного комплексу Riverwood Relax Park. На території площею 12 га посеред соснового лісу у SPA-готелі ви знайдете все, що потрібно для відпочинку: відкритий басейн,  дитячий басейн та джакузі просто неба,  ресторан з власною броварнею та стейками з мармурового м’яса з власної органічної ферми.

Центральними елементами комплексу є будівля ресторану, глибоке озеро та міст через нього – арт-об'єкт комплексу. Озеро підходить під риболовлю. Можна влаштувати прогулянку навколо озера або у сосновому лісі. На території готелю встановлено дитячий майданчик, літню терасу та понтон на озері.

Мандрівка у Черкаську область: ворота у Київську Русь – село Мошни

У готелі наразі 36 номерів трьох категорій: «стандарт», «сімейний», «люкс», а також 17 стильних і комфортних шале у сосновому лісі. Всі номери та шале оснащені кондиціонерами, каво-машинами, Smart TV, комфортними та стильними меблями, сучасною сантехнікою та іншими зручностями. На території всього комплексу є WI-FI.

Вікна номерів виходять або на озеро, або на ліс. У кожному номері є капці і білосніжні халати, а на стінах оригінали картин українських художників. У SPA готелю ви знайдете два види фінської сауни різної температури, хамам, соляну кімнату, кімнату відпочинку та можете замовити масаж, пілінг та навіть обгортання.

Мандрівка у Черкаську область: ворота у Київську Русь – село Мошни

Ввечері, після басейну та SPA, у ресторані щоп’ятниці та щосуботи грає жива музика. Ресторан RIVERWOOD – це локальна кухня. Шеф-кухар закладу розробив тут низку авторських страв з органічних місцевих продуктів. Те, що точно варто спробувати, – мармуровий стейк з мʼяса з власного господарства бичків породи Black Angus із крафтовим пивом з власної броварні. Для приготування стейків у RIVERWOOD використовують мармурове м’ясо з власної органічної ферми. А у власній броварні в RIVERWOOD готують чотири сорти крафтового пива R.BEER: Мюнхенський Лагер, Бланш, Індійський Пейл Ель та улюблений сорт гостей закладу – Мілк Стаут.

Мандрівка у Черкаську область: ворота у Київську Русь – село Мошни

Окрім цього можна також прогулятись сосновим лісом та навіть замовити на годину прогулянку на конях. Також на території готелю ви зможете порибалити. У RIVERWOOD relax park є два зариблених озера, в яких плаває срібний карась, короп, товстолоб, білий амур, щука, сом, стерлядь, веслоніс, осет. На одному з озер встановлено спеціальні містки для риболовлі. Також можна пограти в теніс на корті, покататись на електросамокатах, а діти зможуть провести час на дитячому майданчику або в ігровій кімнаті, граючи в настільний теніс, настільний футбол або PlayStation. З пʼятниці по неділю у Riverwood Cinema показують мультфільми для дітей, з четверга по неділю – художні фільми.

Мандрівка у Черкаську область: ворота у Київську Русь – село Мошни

Тож навіть у двох з половиною годинах від столиці можна отримати все: і відпочинок на будь-який смак і краще дослідити свою культуру та традиції, а не тільки їздити по інших країнах і вивчати їхню історію.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло