Лот: Фабрика збанкрутілого ТОВ «Яблуневий Дар». Майно Тараса Барщовського, одного з топ-100 найбагатших українців, якого у Польщі розшукує поліція.
Що продається: основні засоби у кількості 493 позиції. До складу лоту входять нежитлові будівлі, транспортні засоби, обладнання, машини та інше рухоме майно.
Повний список у паспорті аукціону на prozorro.sale.
Лот виставляється повторно: так Лот виставлявся на торги у липні 2023 року по ціні 64 млн грн.

Місцезнаходження майна:
- 81500, Львівська область, Городоцький район, м. Городок, вул. Львівська, буд. 274А;
- 22500, Вінницька область, Липовецький район, місто Липовець, вул. Копитка, буд. 62а;
- 32162, Хмельницька область, Ярмолинецький район, с. Солобківці, вул. Кам’янецьке шосе, буд. 3.
Відомості про продавця: ТОВ «Яблуневий Дар», ідентифікаційний код: 32475074, рахунок: UA 133252680000000002600039543 в АТ АКБ «Львів», МФО банку 325268).
Вид аукціону: перший аукціон без права зниження початкової ціни.
Інформація про банкрутство. У серпні 2022 госпсуд Львівської області визнав банкрутом ТОВ "Яблуневий дар" і відкрив ліквідаційну процедуру (справа №914/2404/19).
Хто такий Тарас Борщевський?
Бізнесмен, входить до першої сотні найбагатших людей в Україні. За версією Forbes посідав 84 місце у списку із статками $105 млн у 2021 році. Журнал «НВ» та інвестиційна компанія Dragon Capital тього ж року поставили його на 65 місце із $165 млн дол. Вказавши, що статки його за рік зросли на 20%.
Власник групи фірм T.B. Fruit, найбільшого переробник фруктів і ягід в Україні, якій належало сім заводів в Україні, Молдові і Польщі сумарною потужністю 1,2 млн тонн концентрованого соку на рік, літака і гелікоптера.
Група компаній T.B.Fruit - вертикально інтегрована міжнародна група компаній з замкнутим циклом виробництва (вирощування сировини – переробка – транспортування). До складу групи входять 3 500 га власних садових угідь, 7 заводів з переробки фруктів і овочів (Україна, Польща, Молдова), а також транспортно-логістичний і інжиніринговий бізнес.
Крім того, група у вересні 2019 запустила завод з виробництва пектину в Городку (Львівської обл.), Інвестиції в який склали 25 млн євро.
Загальна потужність переробних заводів T.B.Fruit становить 1,2 млн тонн концентрованого соку на рік.
Звинувачення у Польщі. У грудні 2021 польські фермери, які вирощують яблука, звинуватили Барщовського та T.B.Fruit у багатомільйонному шахрайстві. Телеканал Polsat повідомив, що бізнесмен нібито закуповував у польських фермерів яблука у промислових масштабах, але не заплатив за них. Polsat не вказав прізвища українського підприємця, назвавши його Тарас Б. Він начебто не повернув гроші польським садівникам.
Тоді ж ще одне польське видання польських e-sadownictwo наголосило, що мова йшла саме про Тараса Барщовського та T.B.Fruit. Тоді польські фермери оцінили збитки у 13-14 мільйонів злотих – 118-125 млн грн.
У березні 2023 року Польща оголосила Барщовського в розшук.
За даними Forbes поляки звинуватили Барщовського у створенні в Польщі організованого збройного злочинного угруповання, шахрайстві, яке завдало збитків майже 100 польським виробникам та постачальникам фруктів, а також передачі майна, цитувало польське видання WP Wiadomosci прессекретаря прокуратури в Любліні Анджея Ежиньського. За його словами, є докази, що діяльність Барщовського завдала збитків у 15 млн злотих (близько $3,5 млн), але ця цифра не є остаточною.
Польські фермери, яким нібито заборгував Барщовський, обʼєднались і найняли юридичну фірму Lecha Obary. За даними цієї компанії, загальний борг польського заводу Барщовського перед фермерами становить близько 200 млн злотих (майже $48 млн), пише Kresy.pl.
Поліцейські назвали меншу суму — майже $4 млн. Але головне управління поліції польського міста Ряшева оголосило Барщовського у розшук та видало ордер на його арешт.
Барщовський спростував всі звинувачення – наголосивши, що він жертва антиукраїнських настроїв серед фермерів.
Адвокат Тараса Барщовського Галина Ахметова заявила, що оголошення у розшук це передвиборча акція начебто захисту польських селян.

Скріншот з сайту poszukiwani.policja.pl