Офіційний опис лоту. Громадський будинок загальною площею 46,0 кв.м. за адресою: вул. Набережна, 25, смт Летичів Хмельницького району Хмельницької області.

Фото Google Maps
Що продається: Потенційний ресторан, будинок рибалки або станція прокату човнів чи гідроциклів. Будівля на самому березі річки Вовк у Летичеві, рибній столиці Поділля. Старовинні замок, монастир домініканців, та найвідоміший рибний ринок України на трассі Е50, яка йде Європою з Франції до Дніпропетровська.
Ціна: 0, 21 млн грн
Коли: 25 грудня 2023 р. 11.10
Місцезнаходження: Хмельницька область, Летичів, вул. Набережна, 25.
Розташування: мапа
Вид на річку від будинку. Фото Google Maps
Опис лоту: Одноповерховий будинок Летичівської аварійно-рятувальної станції. Загальна площа 46,0 кв.м.
Стіни цегляні, покрівля шифер, перекриття дерев’яні.
Фундамент – камінь.
Висота будівлі 4,25 м.
Технічний паспорт будівлі: тут.

Характеристики подані за даними, розміщеними на TheTender.

Земля: Земельна ділянка площею - 0,0700 га.
Цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового
будинку, господарських будівель і споруд( присадибна ділянка), категорія – землі житлової та громадської забудови.
Кадастровий номер: 6823055100:03:003:0002.
Земельна ділянка належить на праві постійного користування: Летичівська селищна рада.
Дані про ділянку містяться у інформаційному повідомленні. У описі лоту ця інформація відсутня.
Лот виставляється вперше: так

Про Летичів. Летичів – подільське містечко з населенням близько 11 тис. мешканців, яке розташоване на автомобільній трасі між Вінницею та Хмельницьким.
Селище розташоване при впадінні річки Вовк у Південний Буг, за 33 км від залізничної станції Деражня і 51 км від обласного центру Хмельницький.
За різними джерелами заснування поселення називають 1210, 1265 рік – перша згадка про місто у зв’язку з розоренням його монголо-татарами або 1362 рік, коли литовськими феодалами, які на той час були володарями Болохівської землі, було побудовано перший дерев’яний замок.
У І половині XV століття поселення переходить до Польщі, і отримує Магдебурзьке право.
Міщани юридично отримують право право обирати магістрат, організовуватися в цехи та братства.
З середини XV століття усі згадки про Летичів пов’язані з його пограбуванням, руйнуванням або спаленням кримськими татарами й турками.

XV- XVI столітті кримські татари та турки спалювали дерев’яний замок багато разів. Тому у 1579 році Ян Потоцький почав перебудову замку у кам’яну фортецю. Завдяки річці Вовк яка залила рів навколо замку зробила його одною з найкращих фортець Поділля.
Руїни сучасного замку – є залишками цієї фортеці.

Летичівський домініканський монастир та Ікона Летичівської Богородиці. У XVI – XVII столітті до Летичева прибули монахи-домініканці, які заснували тут монастир, будівництво якого тривало до 1638 року.
Домінантою монастиря є костел Успіня Діви Марії, який отримав назву на честь ікони Пресвятої Діви Марії Богородиці, привезену з Ватикану і дарованою домініканцям папою Кліментом VІІ. Ікона Летичівської Богородиці – одна з найкращих копій ікони Salus populi Romani. Дата виконання копії остаточно не визначена, але все вказує на початок XVI століття. Автор, який майстерно написав її олійними фарбами, залишається невідомим.
Протягом 1648-1652 років містечко декілька раз було атаковано козаками Богдана Хмельницького і спалено. Проте чудотворну ікону домініканцям все ж вдалося перевезти до Львова, пише Ukraina Incognita.
Храми. Поряд із значною роллю костьолу важливе місце в релігійному житті належало і православним приходам. У 1858 р. було закладено Свято-Успенський храм.
У наш час відновлено і Свято-Михайлівський храм, побудований у XVII століття на честь Святого архістратига Михаїла, якого вважали охоронцем селища.

Повстання та Кармалюк. На початку XVIII ст. подоляни дізналися про проект знищення українського населення в краї. Він, начебто, був складений монахами-домініканцями і поданий королю. Пропонувалося подарувати всіх подолян татарам, а Поділля засилити слухняними кріпаками-католиками з Польщі. Почалися великі повстання, які історія йменує гайдамацькими, відзначається на Letrb.
Звістка сколихнула людей. В 1702 р. на Правобережній Україні відбувся виступ під проводом Семена Палія та Самійла Самуся. В Летичеві сформувалися загони повстанців з місцевого населення, які спільно з козаками виступали проти поміщиків та польської шляхти. Повстанці під керівництвом Ф.Шпака захопили все Поділля, в тому числі й Летичівщину. В руках шляхти залишились Кам'янець-Подільський і Меджибіж. Згодом повстання було придушене польськими військам під командуванням польського гетьмана А.Синявського.
Міщани Летичева у 1734 р. підтримали повстання селян і разом з ними громили поміщицькі маєтки. В 1734-1738 рр. тут діяли повстанські загони сотника Верлена, а в 1750р. летичівців допомогли козакам взяти місто і розправитися з поміщиками. Триває боротьба і в другій половині XVIII ст., зокрема, вона характеризується більшою організованістю, ніж у попередній період. У 1768 р. населення Летичева брало участь у повстанні І.Гонти та М.Залізняка, яке ще називали Коліївщиною.
Але найбільш відомою постаттю в історії Летичева став подільський народний месник Устим Кармалюк. Летичів перебував у центрі найбільш активних дій повстання під його проводом з 1813 по 1835 рр.
Пам’ятник народному герою стоїть у центрі Летичева поруч із вежею замку відкритий 1974 рік, авторства В.Зноби і І.Шмульсона. А сам Кармалюк похований на міському кладовищі.

Аспекти. Варто також зазначити, що туристичну принадливість містечка почали розвивати не давно, тому у більшості випадків екскурсія Летичовим є однією із доповнюючи до таких програм як наприклад екскурсія у Меджибіч, відзначає туристичний сайт Stezhkamu.
Аспекти: У жовтні 2023 року одноповерхову будівлю дитячої музшколи площею 289.2 кв.м у Летичеві продали за 1,14 млн грн. при стартовій ціні у 142 тис грн. Вартість лоту під час торгів зросла у 8 разів.

Продана за понад мільйон музична школа у Летичеві. Фото Prozorro
Переваги
- Будинок на самому березі річки
- Історичне місце
- Відомий рибного ринку
- Розташування. 50 км від Хмельницького
- Через місто проходить автошлях Е50, яка починається у Франції та йде через Німеччину, Чехію, Словаччину та містами України – Ужгород, Тернопіль, Хмельницький, Кропивницький, Дніпро. Будинок лоту розташовано у 300 м від траси Е50.
- Будинок розташовано на місці впадіння ріки Вовк у Південний Буг.
Недоліки
- Не до кінця зрозуміле питання землі
- Будівля потребує ремонту
- Необхідність розкрутуки

Контакт: головний спеціаліст юридичного відділу Летичівської селищної ради Гома Лариса Володимирівна , [email protected], тел.(03842) 9-14-50.