Будинок на березі річки у Летичеві, рибній столиці Поділля (Продано, 210 тис грн)

Будинок на березі річки у Летичеві, рибній столиці Поділля (Продано, 210 тис грн)

Будинок на березі річки у Летичеві, рибній столиці Поділля (Продано, 210 тис грн)
Коли
25 грудня 2023
Стартова ціна
0,21 млн грн
Організатор торгів
Prozorro. Продажі
Тип торгів
Англійський аукціон

Офіційний опис лоту. Громадський будинок загальною площею 46,0 кв.м. за адресою: вул. Набережна, 25, смт Летичів Хмельницького району Хмельницької області.

Фото Google Maps

Що продається: Потенційний ресторан, будинок рибалки або станція прокату човнів чи гідроциклів. Будівля на самому березі річки Вовк у Летичеві, рибній столиці Поділля. Старовинні замок, монастир домініканців, та найвідоміший рибний ринок України на трассі Е50, яка йде Європою з Франції до Дніпропетровська.

Ціна: 0, 21 млн грн

Коли: 25 грудня 2023 р. 11.10

Місцезнаходження: Хмельницька область, Летичів, вул. Набережна, 25. 

Розташування: мапа

Вид на річку від будинку. Фото Google Maps

Опис лоту: Одноповерховий будинок Летичівської аварійно-рятувальної станції. Загальна площа 46,0 кв.м.

Стіни цегляні, покрівля шифер, перекриття дерев’яні.

Фундамент – камінь.

Висота будівлі 4,25 м.

Технічний паспорт будівлі: тут.

Характеристики подані за даними, розміщеними на TheTender.

Земля: Земельна ділянка площею - 0,0700 га.

Цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового

будинку, господарських будівель і споруд( присадибна ділянка), категорія – землі житлової та громадської забудови.

Кадастровий номер: 6823055100:03:003:0002.

Земельна ділянка належить на праві постійного користування: Летичівська селищна рада.

Дані про ділянку містяться у інформаційному повідомленні. У описі лоту ця інформація відсутня.

Лот виставляється вперше: так

Про Летичів. Летичів – подільське містечко з населенням близько 11 тис. мешканців, яке розташоване на автомобільній трасі між Вінницею та Хмельницьким.

Селище розташоване при впадінні річки Вовк у Південний Буг, за 33 км від залізничної станції Деражня і 51 км від обласного центру Хмельницький.

За різними джерелами заснування поселення називають 1210, 1265 рік – перша згадка про місто у зв’язку з розоренням його монголо-татарами або 1362 рік, коли литовськими феодалами, які на той час були володарями Болохівської землі, було побудовано перший дерев’яний замок.

У І половині XV століття поселення переходить до Польщі, і отримує Магдебурзьке право.

Міщани юридично отримують право право обирати магістрат, організовуватися в цехи та  братства.

З середини XV століття усі згадки про Летичів пов’язані з його пограбуванням, руйнуванням або спаленням кримськими татарами й турками.

XV- XVI столітті кримські татари та турки спалювали дерев’яний замок багато разів. Тому у 1579 році Ян Потоцький почав перебудову замку у кам’яну фортецю. Завдяки річці Вовк яка залила рів навколо замку зробила його одною з найкращих фортець Поділля.

Руїни сучасного замку – є залишками цієї фортеці. 

Летичівський домініканський монастир та Ікона Летичівської Богородиці. У XVI – XVII столітті до Летичева прибули монахи-домініканці, які заснували тут монастир, будівництво якого тривало до 1638 року.

Домінантою монастиря є костел Успіня Діви Марії, який отримав назву на честь ікони Пресвятої Діви Марії Богородиці, привезену з Ватикану і дарованою домініканцям папою Кліментом VІІ. Ікона Летичівської Богородиці – одна з найкращих копій ікони Salus populi Romani. Дата виконання копії остаточно не визначена, але все вказує на початок XVI століття. Автор, який майстерно написав її олійними фарбами, залишається невідомим.

Протягом 1648-1652 років містечко декілька раз було атаковано козаками Богдана Хмельницького і спалено. Проте чудотворну ікону домініканцям все ж вдалося перевезти до Львова, пише Ukraina Incognita.

Храми. Поряд із значною роллю костьолу важливе місце в релігійному житті належало і православним приходам.  У 1858 р. було закладено Свято-Успенський храм.

У наш час відновлено і Свято-Михайлівський храм, побудований у XVII століття на честь Святого архістратига  Михаїла, якого вважали охоронцем селища.

Повстання та Кармалюк. На початку XVIII ст. подоляни дізналися про проект знищення українського населення в краї. Він, начебто, був складений монахами-домініканцями і поданий королю. Пропонувалося подарувати всіх подолян татарам, а Поділля засилити слухняними кріпаками-католиками з Польщі. Почалися великі повстання, які історія йменує гайдамацькими, відзначається на Letrb.

Звістка сколихнула людей. В 1702 р. на Правобережній Україні відбувся виступ під проводом Семена Палія та Самійла Самуся. В Летичеві сформувалися загони повстанців з місцевого населення, які спільно з козаками виступали  проти поміщиків та польської шляхти. Повстанці під керівництвом Ф.Шпака захопили все Поділля, в тому числі й Летичівщину. В руках шляхти залишились Кам'янець-Подільський і Меджибіж. Згодом повстання було придушене польськими військам під командуванням польського гетьмана А.Синявського.

Міщани Летичева у 1734 р. підтримали повстання селян і разом з ними громили поміщицькі маєтки. В 1734-1738 рр. тут діяли повстанські загони сотника Верлена, а в 1750р. летичівців допомогли козакам взяти місто і розправитися з поміщиками. Триває боротьба і в другій половині XVIII ст., зокрема, вона характеризується більшою організованістю, ніж у попередній період. У 1768 р. населення Летичева брало участь у повстанні І.Гонти та М.Залізняка, яке ще називали Коліївщиною.

Але найбільш відомою постаттю в історії Летичева став подільський народний месник Устим Кармалюк. Летичів перебував у центрі найбільш активних дій повстання під його проводом з 1813 по 1835 рр.

Пам’ятник народному герою стоїть у центрі Летичева поруч із вежею замку відкритий 1974 рік, авторства В.Зноби і І.Шмульсона. А сам Кармалюк похований на міському кладовищі.

Аспекти. Варто також зазначити, що туристичну принадливість містечка почали розвивати не давно, тому у більшості випадків екскурсія Летичовим є однією із доповнюючи до таких програм як наприклад екскурсія у Меджибіч, відзначає туристичний сайт Stezhkamu.

Аспекти: У жовтні 2023 року одноповерхову будівлю дитячої музшколи площею 289.2 кв.м у Летичеві продали за 1,14 млн грн. при стартовій ціні у 142 тис грн. Вартість лоту під час торгів зросла у 8 разів.

Продана за понад мільйон музична школа у Летичеві. Фото Prozorro

Переваги

  • Будинок на самому березі річки
  • Історичне місце
  • Відомий рибного ринку
  • Розташування. 50 км від Хмельницького
  • Через місто проходить автошлях Е50, яка починається у Франції та йде через Німеччину, Чехію, Словаччину та містами України – Ужгород, Тернопіль, Хмельницький, Кропивницький, Дніпро. Будинок лоту розташовано у 300 м від траси Е50.
  • Будинок розташовано на місці впадіння ріки Вовк у Південний Буг.

Недоліки

  • Не до кінця зрозуміле питання землі
  • Будівля потребує ремонту
  • Необхідність розкрутуки

Контакт: головний спеціаліст юридичного відділу Летичівської селищної ради Гома Лариса Володимирівна , [email protected], тел.(03842) 9-14-50.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло