Лот: Єдиний майновий комплекс Державного підприємства Дружбівський кар'єр нерудних копалин "Кварц"
Лот виставляється вперше, стартова ціна 2 421 334 гривень (без урахування ПДВ). На остаточну ціну продажу об’єкта нараховується ПДВ.
Об'єкт виставляється вдруге. Стартова ціна була знижена двічі, після відсутності пропозицій на першому аукціоні.
(!) Фактична ціна більше на 2,82 млн грн - через зобов’язання погашення боргу з заробітної плати.
Замовник аукціону: Регіональне відділення ФДМ по Рівненській та Житомирській областях
Коротке резюме
Один з найцікавіших об’єктів приватизації цього року. Розташований у мальовничому місці Житомирщини зруйнований на 40-80% майновий комплекс, обтяжений боргами та додатковими умовами.
Але при наявності відповідної ліцензії та оформлення права оренди на земельну ділянку 128 га, новий власник може відновити виробництво та видобувати тут гравій та пісок. З огляду на міжнародні програми відновлення України об’єкт та очікуване велике будівництво об’єкт виглядає досить привабливо.
Окрім того, завдяки унікальним особливостям місцевості на озері кар’єру Кварц у перспективі можна створювати туристичну інфраструктуру, із базою відпочинку, водними атракціонами та структурами для дайвінгу.
Підприємство: ЄДРПОУ 07624867, не перебуває в процесі припинення
Адреса: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Дружба, вул. Миру, 1
Поточна дебіторська заборгованість: 10,8 млн грн
Прострочена кредиторська заборгованість: 2,8 млн грн
Податковий борг, на 01.01.2022: 1 787 230.54 грн
Основний напрями діяльності заводу: 08.12 Добування піску, гравію, глин і каоліну
Фінансова звітність
Показники (тис. грн.) |
2020 р. |
2021 р. |
2022 р. |
---|---|---|---|
Активи (форма No1, рядок 1300) |
16205 |
7652 |
7618 |
Доходи всього |
82 |
- |
- |
Витрати всього, в тому числі: |
- |
-95 |
-290 |
Чистий прибуток (збиток) +,- |
-65 |
-95 |
-290 |
Що виставлено на продаж:
- Великий комплекс Держпідприємства Дружбівський кар'єр нерудних копалин "Кварц" у Житомирській області, 24 одиниці нерухомого майна, загальною площею 9210,9 кв.м. Повний опис будівель.
- 4-й горизонт кар’єру (гірнича капітальна виробітка)
Технічний стан: Комплекс будівель переважно виробничого та складського призначення перебуває в незадовільному стані та потребує капітального ремонту (фізичний знос 41-80%).
Стан несучих конструктивних елементів аварійний. За функціональним призначенням не використовуються.
На балансі підприємства перебувають об’єкти, що не підлягають приватизації, а саме: технологічна дорога в напрямку села Рудня-Радовельська 6,1 км (3,4 км асфальтована, 2,7 км щебенева)
Додаткові умови: покупець зобов’язаний отримати дозвіл Антимонопольного комітету України на безпосереднє або опосередковане придбання у власність активів у вигляді єдиного майнового комплексу
Земля: площа 128,7467 га. Кадастровий номер земельної ділянки та обмеження у використанні – відсутні. Відомості щодо зазначеної земельної ділянки не внесені до Державного земельного кадастру. Форма власності землі державна. Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою серія ЯЯ No 076367 від 18.11.2005
Цільове призначення земельної ділянки: Для виробництва промислових нерудних будівельних матеріалів
Статус землі: будівлі розташовані на землях, наданих в постійне користування (ДержАкт на право постійного користування земельною ділянкою серія ЯЯ № 076367 від 18.11.2005)
(!): Право постійного користування землею зазвичай мають державні або комунальні організації та підприємства. При перепродажі майна право постійного користування землею не передається. І землю в оренду треба буде оформлювати окремо.
Обтяження. Відповідно до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» покупець стає правонаступником всіх майнових прав і обов’язків підприємства, крім права постійного користування земельною ділянкою.
За умовами приватизації заборонено звільнення працівників кар’єру протягом 6 місяців, також переможець аукціону буде зобов’язаний виплатити борги підприємства – 2,82 млн грн.
Історія лоту. Дружбівський кар’єр нерудних копалин «Кварц» заснували в 1948 році для забезпечення військової промисловості будівельними матеріалами, тому довгий час кар'єром опікувалися військові. Раніше, навіть, офіційна назва була Державне підприємство Міністерства оборони України Дружбівський кар’єр нерудних копалин «Кварц», але в 2020 році він перейшов у власність до Фонду державного майна, тому приставку Міноборони прибрали.
Біля кар’єру розташовується практично зруйнований завод, який входить до складу підприємства. Там і переробляли граніт на щебінь. За даними різних реєстрів підприємство не здійснює жодної діяльності з 2015 року.
У радянські часи спеціально для робітників та керівників підприємства збудували поселення Дружба, яке в 1961 році стало селищем міського типу.
Наразі кар’єр затоплений і є місцем для відпочинку, що відзначають багато сайтів, присвячених подорожам по Україні.
Дружбівський кар’єр разом із заводом має величезну площу, орієнтовно 128 га.
Там чиста вода бірюзового кольору, високі скелі на яких росте ліс і штучні гори білого кольору, через які веде спуск до пляжу. Відгуки відпочивальників.

Відпочивальники кар’єру вже встигли дати другу назву – Житомирське Памуккале.
Також за 15 км від кар’єру розташовується геологічний заказник «Камінне село» (Геологічний заказник «Камінне село» (с. Рудня-Замисловицька), який вважають справжнім дивом природи.

Аналіз Mind
Переваги
- Площа «Кварцу» складає понад 9 тис. м² та займає 128 га.
- При наявності відповідної ліцензії та оформлення права оренди на велику земельну ділянку, новий власник може відновити виробництво та видобувати гравій та пісок.
- У перспективі, після перемоги чи навіть до неї, Україну очікує нове велике будівництво, фінансувати яке будуть країни Європи та світу. На відновлення зруйнованих та будівництво нових об’єктів у 2023-25 рр планується виділи $350 млрд. Виходячи з цього ринок будівельних матеріалів, необхідних для відновлення, виглядає дуже привабливо.
- Завдяки унікальним особливостям місцевості та чудовим краєвидам на озері кар’єру Кварц можна створювати туристичну інфраструктуру. Потенційними відвідувачами можуть стати туристи, любителі водних видів спорту та драйвери.
- Місце вже відоме, і навіть без інфраструктури має значний попит серед туристів з усієї України, та позначене на багатьох туристичних сайтах високими оцінками відвідувачів. Каньйон, як місце відпочинку, не втратив своєї популярності навіть через війну. За даними місцевих медіа, «до Житомирського Памуккале досі продовжують їздити відпочивальники. Хоробрих туристів не лякає заборона на відвідування лісів. Люди їдуть туди, аби на власні очі побачити осінні краєвиди, кварцитові гори, багряний ліс та озеро».
- Досить вдале розташування з точки зору логістики – неподалік траси Трасса М-07 Киев – Ковель – Ягодин. Останній відрізок шляху до СМТ Дружба – асфальтова та щебенева дорога.
- Кварц - один з найбільших кар’єрів України.
Проблеми
- Для підприємницької діяльності на об’єкті потрібні ліцензія та оформлення землі в оренду.
- Комплекс будівель переважно виробничого та складського призначення перебуває в незадовільному стані та потребує капітального ремонту (фізичний знос 41-80%).
- Стан несучих конструктивних елементів аварійний. За функціональним призначенням не використовуються.
- Завод закритий з 2015 року, що створює очевидні проблеми при організації виробництва.
- На балансі підприємства є об’єкти, які не можуть бути приватизовані.
- Площі деяких об’єктів нерухомого майна згідно технічного паспорта не відповідають площам зареєстрованим у Реєстрі прав власності на нерухоме майно, оскільки з часу реєстрації (2011 рік) майно зазнало пошкоджень та руйнації.
- За умовами приватизації заборонено звільнення працівників кар’єру протягом 6 місяців.
- Переможець аукціону буде зобов’язаний виплатити борги підприємства – 2,82 млн грн.
- Покупець зобов’язаний отримати дозвіл Антимонопольного комітету України на безпосереднє або опосередковане придбання у власність активів у вигляді єдиного майнового комплексу
- Приватизація та побудова комплексу може спричинити соціальний резонанс через можливість втрати чи ускладнення громадянами доступу до води, що має бути враховано при розробці інвестиційних планів.