Що виставлено на продаж
- Великий майновий комплекс державного підприємства «Барський спиртовий комбінат». Об’єкт включає 99 зареєстрованих одиниць нерухомого майна (виробничі, складські, нежитлові приміщення, автогараж, магазин тощо) та інфраструктури (мости автомобільний та пішохідний, каналізаційні мережі, дороги, в т.ч. асфальтовані, поля фільтраційного осаду тощо) загальною площею понад 24884,2 кв. м.
- Транспортні засоби у кількості 26 одиниць та виробниче обладнання.
- 11 зареєстрованих земельних ділянок загальною площею 119,3820 га
Коротке резюме
Непрацюючий зараз спиртовий комбінат із більш ніж 1,5 сторічною історією виробництва із значним експортним потенціалом, який потребує додаткових інвестицій.
- До складу майнового комплексу входять близько ста об’єктів нерухомості загальною площею понад 24,8 тис м², підприємство має 26 транспортних засобів та виробниче обладнання. Площа 11 земельних ділянок спирткомбінату складає 119 га.
- Вдало розташований логістично, комбінат знаходиться у м.Бар на заході Вінницької області, близько Хмельницької області. Поруч прокладені автомобільні дороги.
- Комбінат орієнтовано на випуск не тільки спирту, але й харчової продукції: хлібопекарські та кормові дріжджі.
- У 2000-і мав офіційну рентабельність у 11%, фінансового підтримуючи при цьому місцеві соціальні програми. Продукція експортувалася у Молдову та Ізраіль, а кількість працівників перевищувала 300 осіб.
- Потенційно на комбінаті можливий випуск не тільки спирту та дріжджів, а й дріжджових екстрактів. Такі екстракти мають перспективи європейського експорту у рамках програм ЄС з розвитку біотехнологій.
- Так само перспективно з огляду на європейські тенденції виглядає збільшення виробництва біоетанолу як палива для автомобілів.
- З 2009 року комбінат не працює. За цей час тут накопичилося боргів на суму 30 млн грн.
- З 2021 року велись розмови про приватизацію заводу, під час яких місцева влада виявила зацікавленість у відновлені роботи підприємства.
- Під час минулого приватизаційного аукціону ціна комбінату збільшилася до 30 млн грн, проте торги відмінили через відмову переможця заплатити. На цих торгах слід чекати суттєвого збільшення ціни.
Опис
Підприємство: ЄДРПОУ – 00376372, не перебуває в процесі припинення
Виставляється другий раз.
Адреса: Вінницька область, Жмеринський р-н, м. Бар, вул. Б.Хмельницького, 34.
Контактна особа по об'єкту: Войтова Людмила Олексіївна, +380432672608, [email protected]
Активи: 4,517 млн
Кількість працівників: 15

Основний напрям діяльності заводу: 20.14 Виробництво інших основних органічних хімічних речовин
Інші напрями діяльності:
- 10.89 Виробництво інших харчових продуктів, н.в.і.у.
- 11.01 Дистиляція, ректифікація та змішування спиртних напоїв
- 47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами
- 35.11 Виробництво електроенергії
- 35.30 Постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря
Фінансова звітність, тис грн
Показники | 2020 | 2021 | 2022 |
---|---|---|---|
Активи | 4903 | 4738 | 4517 |
Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) | 554 | 230 | 28 |
Витрати всього | 2448 | 3228 | 5242 |
Чистий прибуток (збиток) | -1894 | -2998 | -5214 |
Борги (станом на 31.12.2022)
- заборгованість по заробітній платі – 2 484 659,86 грн.;
- податки з заробітної плати – 5 946 568,77 грн.;
- заборгованість перед бюджетом – 7 260 308,03 грн.;
- інша кредиторська заборгованість – 15 819 542,22 грн.
Додаткові умови:
- погашення протягом 6 місяців боргів із заробітної плати та перед бюджетом у розмірі, що складеться на дату переходу права власності на ЄМК;
- недопущення звільнення працівників протягом 6 місяців (за винятком вчинення працівником дій, за які передбачено звільнення на підставі пп. 3,4,7,8 частини першої ст. 40 та 41 Кодексу законів України про працю).
Цільове призначення земельної ділянки: Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.
Статус землі: будівлі розташовані на землях, наданих в постійне користування
(!): Право постійного користування землею зазвичай мають державні або комунальні організації та підприємства. При перепродажі майна право постійного користування землею не передається. І землю в оренду треба буде оформлювати окремо.
Історія лоту
Барський спиртовий комбінат – підприємство із більш ніж півтора віковою історією. Було засноване у 1860 році (інші дані – 1865 р.) Барабтарлом як винокурня, що виробляла з зерна та картоплі спирт-сирець. Від 1870 – винокурня з-д № 74, з 1914 – винокурная та ректифікаційний завод. У 60 роки минуого сторіччя було перетворено на спиртодріжджовий комбінат, сучасну назву дістало у 1995 році.

До 1917 підприємство перебувало у приватній власності компанії «Нікельшпун–Захарченко». Його потужність становила майже 300 відер спирту-сирцю на добу, а річне складало виробництво близько 90 тис. декалітрів.
1962 розпочато буд-во першого в СРСР цеху кормових дріжджів на основі французької технології переробки знедріждженої барди.
1991–2000 комбінатом вироблено 11,5 млн дал спирту, 43,9 тис. т хлібопекарських та 15,7 тис. т кормових дріжджів.
2001 – 298,3 тис. дал спирту-ректифікату вищої очистки, 843,5 т хлібопекар. дріжджів; 2002 – 149,9 тис. дал спирту-ректифікату вищої очистки, 729,1 т хлібопекар. дріжджів.
За даними ЄСУ виробництво хлібопекарських дріжджів становило 21 т на добу, кормових – 5 т на добу. Рентабельність вироб-ва – 11 %. Частка продукції комбінату в загально українському обсязі – 1,25 %.
Продукція підприємства експортується в Ізраїль, Молдову.
На 2003 рік загальна кількість працівників складала 304 особи.
Не працює з 2009 року.
Аналіз Mind.ua
Переваги
- Великий майновий комплекс із виробничими потужностями, розташований у гарному з точки зору розвитку інфраструктури місці.
- Географічна наближеність до кордонів із Молдовою та одеських портів.
- Зацікавленість місцевої влади. Підприємство із вагомим значенням для місцевої громади. У 2021 році місцева влада виявляла значну зацікавленість у приватизації та пошуку нового власника, який запустить підприємство, створить нові робочі місця, відновить інфраструктуру та наповнить бюджет. Тобто, можна сподіватися на підтримку місцевого керівництва.
- Історія. Марка із більш ніж 150 річною історією може бути використана у зміцненні довіри до продукції фірми у будь-якій рекламній компанії.
- Європейські перспективи. Біотехнології. Модернізація та часткова переорієнтація підприємства на біотехнологій може мати європейську перспективу з огляду на підвищений попит на дріжджові екстракти, які використовуються як смако-ароматична добавка у виробництві соусів, супів, напівфабрикатів, як харчовий продукт та основа для виробництва спредів різного виду. За прогнозами, світовий ринок дріжджових екстрактів зросте майже у 2 рази протягом найближчих років: з $1,89 млрд у 2022 році до $3,39 млрд до 2029 року за середньорічного темпу зростання 8,7% у прогнозований період 2022-2029 років. З великою ймовірністю можна стверджувати збереження тенденцій у наступні періоди. Ціни на екстракт дріжджів мають надзвичайно широкий діапазон у межах від €4 до €80 тис. за 1 т.
- Витиснення непопулярних продуктів. Такий продукт може бути використано для замінити глутамат натрію, відношення до якого в українському (і європейському) суспільстві неоднозначне. Нині у світі виробляється близько 3,0 млн т глутамату натрію, і потенційно цей обсяг підлягає заміщенню екстрактами дріжджів.
- Європейські перспективи 2. Спирт харчовий. Український спирт може отримати великий попит у Європу, і як основа для спиртових напої, так і для медицини. Вінницька область є серед традиційних у лідерів галузі спиртових виробництв,що означає підготовлену логістику та вже існуючу інфраструктуру.
- Як відзначають експерти, «наш спирт найкращий по якості в Європейському Союзі. У нас є і вода відповідна для його виробництва, і якісної сировини вдосталь».
- Європейські перспективи 3. Біоетанол (Advanced Biofuels). Український біоетанол має гарні перспективи реалізації продукції на внутрішньому ринку та в країнах Євросоюзу, зважаючи на програми ЄС по відмові від викопного палива та зменшення впливу РФ та Білорусі.
- У ЄС біоетанол з лігноцелюлозної сировини класифікується як передове біопаливо (Advanced Biofuels). Згідно з останньою редакцією директиви ЄС 2018/2001, для біопалива, виробленого з продовольчих культур, встановлена норма застосування для транспорту на максимальному рівні 7%.
- До того ж, біоетанольні заводи – це виробництва з високою доданою вартістю та сотнями висококваліфікованих робочих місць. Такі переробні комплекси також випускають високобілкову кормову добавку DDGS та зріджений вуглекислий газ СО2.
Проблеми
- Для підприємницької діяльності на об’єкті потрібні ліцензія та оформлення землі в оренду.
- Завод закритий з 2009 року, що створює очевидні проблеми при організації виробництва.
- На балансі підприємства є об’єкти, які не можуть бути приватизовані.
- Станом на 31.12.2022 заборгованість спирткомбінату сягнула 31,5 млн грн: 2,48 млн по заробітній платі, 5,94 млн – податків із заробітної плати, 7,26 млн – перед бюджетом та 15,8 млн грн іншої кредиторської заборгованості.
- Переможець приватизаційного аукціону зобов’язаний погасити ці борги протягом півроку після підписання договору купівлі-продажу.
- Покупець повинен дотримуватись вимог частини 8 статті 32 Кодексу цивільного захисту щодо захисної споруди цивільного захисту – протирадіаційне укриття № 00297, за адресою: Вінницька обл., Жмеринський р-н (колишній Барський р-н), м. Бар, вул. Б. Хмельницького, 34.
- Відповідно до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» покупець стає правонаступником всіх майнових прав і обов’язків підприємства, крім права постійного користування земельною ділянкою, відповідно до умов договору між продавцем і покупцем та законодавства України.
- Не виключена недобросовісна конкуренція під час проведення торгів, як це вже було минулого разу, наприкінці минулого року.
- Не досить зрозуміла ситуація в українському АПК, з точки зору майбутньої посівної та роботи «Зернового коридору».