2 червня 2022 переглянуто 2727

Дайджест kmbs alumni: Премія Ґонґадзе-2022, криптовалютні гаманці для біженців та плани розбудови після війни

Волонтерство і робота задля майбутнього – головні теми матеріалів спільноти у травні

Усі волонтерські і благодійні проєкти випускників kmbs alumni, про які Mind писав у квітні, продовжили свою роботу і в травні. Разом з усією країною могилянці і далі допомагають ЗСУ та українцям в країні і за кордонам, збільшуючи кількість вдячних і обсяги підтримки та наближаючи перемогу.

Дайджест kmbs alumni: Премія Ґонґадзе-2022, криптовалютні гаманці для біженців та плани розбудови після війни

Фронт допомоги
Керівник Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва, директор Центру інклюзивного дизайну та випускник Presidents’ MBA kmbs Олександр Ворона ще в 2014 році зрозумів, з якими проблемами можуть зіткнулися люди, що мають інвалідність, у випадку повномасштабної війни в країні. Він розповів, як Центр заздалегідь почав готуватися до вторгнення, як годував людей під сиренами і обстрілами та як співпрацював з Міністерством соцполітики.


Чим можна допомоги людям, крім як нагодувати і дати жило? Дати роботу і допомогти зберегти зароблене – вирішили в Binance. Про те, як компанія зайнялася пошуком адресатів для отримання допомоги, створила криптовалютні гаманці для біженців та організувала навчання задля зміни кваліфікації для переселенців розповів генеральний менеджер Binance в Україні, випускник MBL-6 kmbs Кирило Хом’яков.


Співаки не відстають від бізнесу у вмінні робити гроші: виконавці з продюсерського центру MOЗGI GROUP, співорганізаторкою якого є випускниця kmbs Ірина Горова, не лише долучаються до усіх можливих благодійних ініціатив та концертів по всьому світі, щоб зібрати гроші для ЗСУ та розважити дітей-біженців, але й запустили механізм перетворення переглядів у Youtube на гроші для гуманітарних потреб. Їхній проєкт під назвою BE BRAVE AND SING FOR UKRAINE таким чином збирає кошти на допомогу українцям, які постраждали під час війни.

Журналістика: зафіксувати і показати усьому світові

Традиційно 21 травня, в день народження Георгія Ґонґадзе, вже четвертий рік поспіль відбулося нагородження журналістів Премією його імені. Цю нагороду для незалежних журналістів було засновано 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи, Києво-Могилянською Бізнес-Школою та виданням «Українська правда».

Цього разу фіналістами Премії-2022 стали редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко і головна редакторка «Громадського радіо» Тетяна Трощинська, а лауреатами – журналіст Associated Press і Президент Української асоціації професійних фотографів Мстислав Чернов та фотокореспондент Євген Малолєтка. Вдвох вони були єдиними журналістами, які висвітлювали блокаду Маріуполя російськими військами для міжнародних видань. Понад два тижні Мстислав та Євген перебували в місті під час облоги і документували наслідки обстрілів.

З мрією про майбутню дійсність

Боротьба, праця, волонтерство – все це має мету. І йдеться не лише про перемогу, а й про те, якою ми будемо відбудовувати свою країну вже незабаром. Працювати над концепцією і починати її реалізацію слід вже зараз, вважає заступник декана kmbs, керівник SBU MBА Едуард Мальцев. У своїх роздумах щодо майбутнього України він назвав три основних принципи, на яких слід відбудовувати нову країну: висока технологічність усіх сфер – від воєнної і енергетичної до побутової, сервісність держави та раціональна, поінформована, фахова довіра. 


Крім того, Едуард Мальцев детально пояснив, якою має бути публічна служба в країні, щоб досягти реалізації цих трьох принципів. Адже проста наявність демократичних інститутів ще нічого не гарантує, головне – які люди в них працюють. З політично незаангажованими і контрольованими громадськістю професіоналами публічна служба зможе стати і «стабілізатором», і «інноваційним двигуном» держави і суспільства – вважає наставник kmbs.