Зміна податкового режиму для аграріїв сприяє зростанню ринку лізингу – експерти

Зміна податкового режиму для аграріїв сприяє зростанню ринку лізингу – експерти

На ринок лізингу також позитивно вплине заборона на вантажні автомобілі екологічного класу нижче Євро-5.

Ринок послуг фінансового лізингу в Україні зростає: кількість укладених договорів у 2016 році перевищила 9 тис, що на 120% більше ніж у 2015 році, зазначає член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов. Про це повідомляє Mind.ua. Зростання обсягу нових договорів у грошовому вимірі становило 55% – до 9,666 млрд грн.

Послуги лізингу у 2016 році надавали дві основні групи компаній – фінансові установи, серед яких право на здійснення діяльності у сфері надання послуг лізингу мають понад 200 компаній, та нефінансові установи – лізингові компанії, яких зареєстровано 202. Левову частку послуг у 2016 році надавали саме компанії з другої групи, говорить Залєтов. Близько 60% ринку контролює лише десятка компаній.

В розрізі галузевої структури призначення наданої в лізинг техніки  переважають транспортна та сільськогосподарська галузі. Із загального обсягу  портфелю договорів, що склав 22,8 млрд грн, 7,9 млрд грн припадає на договори у транспортній галузі, 5,6 млрд – у сільському господарстві. Добувна та будівельна галузь мали обсяг портфелів на 1,6 млрд та 1 млрд грн відповідно.

Компанії, що входять до асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» (близько 80% ринку) профінансували у 2016 році купівлю 5800 автомобілів, або 8,3% усіх нових авто. При цьому на умовах банківських кредитів було придбано близько 12% нових автомобілів. Кількість сільськогосподарської техніки, наданої у лізинг, склала 640 одиниць. Про це повідомив голова компанії «Український лізинговий фонд» Александр Кощєєв.

За темпами зростання сільськогосподарська галузь показує найкращі результати. Так, за даними компанії «ОТП Лізинг» – лідера цього сегменту лізингових послуг – обсяг портфелю договорів компанії зріс у 4 рази в порівнянні з 2015 роком, до 77 млн дол. З нього договори у галузі с/г склали 60 млн дол. 

Позитивно на даний сегмент галузі впливала зміна режиму оподаткування виробників с/г продукції, стверджує Антон Дядюра, директор лізингової компанії «Еска Капітал». С\г виробництва перейшли на повну оплату ПДВ на загальних підставах з 2017 року. «Щоб не платити зайві кошти до бюджету, заради оптимізації оподаткування у абсолютно легальний формі аграрії звертаються до послуги податкового кредиту, який вони можуть отримати на повну суму вартості техніки протягом того ж місяця, у якому вони реалізували продукцію. Інструмент фінансового лізингу стає їм у нагоді, адже, у порівнянні зі звичайним банківським кредитом, рішення щодо нього як правило приймається оперативніше», – стверджує Дядюра.

Іншими факторами, що позитивно впливають на ринок лізингових послуг, є збільшення бюджетів на ремонт доріг та заборона використання в Україні вантажних автомобілів екологічного класу нижче Євро-5.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло