Завдяки новій технології паралізовані люди зможуть рухатися
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Завдяки новій технології паралізовані люди зможуть рухатися

Нейро-електронна система вперше в світі дозволила рухати кінцівками силою думки

Завдяки новій технології паралізовані люди зможуть рухатися
фото-скрін The Guardian

Спеціалісти Клівлендського центру функціональної електростимуляції провели успішне випробування нової технології, яка дає можливість обійти уражений хворобою чи травмою спинний мозок і віддавати електронні сигнали у кінцівки безпосередньо через головний мозок. Про це пише The Guardian.

56-річний пацієнт Білл Кочевар 8 років тому втратив здатність рухатися після важкої аварії і був паралізований від плечей. Завдяки довгій і наполегливій роботі вчених зараз він отримав можливість рухати руками і самостійно їсти. «Це навіть краще, ніж я міг собі уявити», ─ ділиться чоловік.

Вчені розробили нейро-комп'ютерний інтерфейс, який зчитує сигнали мозку і передає їх у відповідну кінцівку, руку чи ногу.

Щоб домогтися якомога точнішої роботи нейро-комп'ютерного інтерфейсу, вчені помістили Кочевара в установку для магнітно-резонансної томографії і змусили його уявляти собі рух різних частин його тіла, відстежуючи при цьому, які ділянки мозку активізувалися. Це дозволило створити точний атлас функціональних ділянок мозку і потім вживити в них електроди, які передають електричні імпульси до кінцівок.

Для тренування Кочевар спочатку переміщав віртуальну руку на екрані комп'ютера, використовуючи ті ж думки, які приводили в рух його справжню руку.

Коли нейро-комп'ютерний інтерфейс, нарешті, «налагодив контакт» зі стимулюючими електродами, пацієнт  зміг їсти, пити і чухати ніс правою рукою. «Це майже те ж саме, що було раніше, до хвороби, тільки з невеликою затримкою», ─ розповідає Білл Кочевар.

Хоча технологія працює добре, поки що вона надто громіздка для того, щоб використовувати її поза межами лабораторії. Вчені збираються надалі зробити більш компактний варіант установки, яким зможуть користуватися люди з особливими потребами в повсякденному житті.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло