Суд відмовився арештовувати Мартиненка

Суд відмовився арештовувати Мартиненка

Екс-депутата віддано на поруки 15 депутатам

Суд відмовився арештовувати Мартиненка
фото УНІАН

Солом'янський районний суд Києва, розглянувши клопотання антикорупційних органів про обрання запобіжного заходу колишньому народному депутату Миколі Мартиненку («Народний фронт»), виніс рішення:

не застосовувати до Мартиненка запобіжний захід у вигляді утримання під вартою і віддати його на поруки 15 депутатів парламенту, міністру молоді спорту Ігорю Жданову і заступнику голови Центральної виборчої комісії Андрію Магері.

Про це оголосив суддя Олександр Бобровник.

Таким чином, суд відмовився заарештувати екс-депутата Верховної Ради Миколу Мартиненка за висунутими йому Спеціальною антикорупційною прокуратрою звинуваченнями.

Коментуючи судове рішення, М.Мартиненко запевнив:

«Я вам обіцяю, що не буду нікуди тікати, і весь час до судового засідання буду знаходитися тут, в Україні «.

Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу розпочалось у п’ятницю із чотиригодинною затримкою, тривало до 01.00 години і продовжилося в суботу з 10.00 ранку. Адвокати Мартиненка подали клопотання про відвід судді Олександру Бобровнику, якого вони вважають упередженим та підконтрольним НАБУ. Солом’янський суд у цьому відмовив.

Прокурори САП наполягали на тому, що слід обрати Мартиненкові запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внести заставу в розмірі 300 мільйонів гривень.

Підтримати Мартиненка в залу судових засідань прийшли заступник голови фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук і нардепи цієї ж фракції Микола Княжицький, Павло Пинзеник, Георгій Логвинський та ін.

Також в суді був присутнім колишній заступник генпрокурора України, один з лідерів «Руху нових сил» Давид Сакварелідзе.

За його словами, він прийшов підтримати представників НАБУ і Спеціальної антикорупційної прокуратури, які 20 квітня затримали Мартиненка і Перелому.

Як повідомлялося, 20 квітня детективи НАБУ затримали колишнього депутата Верховної Ради Миколу Мартиненка.

Спеціалізований антикорупційний прокурор Назар Холодницький заявив, що екс-депутатові вже повідомлено про підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) і ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

За версією слідства, державне підприємство «СхідГЗК» уклало контракт із компанією-посередником, що підконтрольна Мартиненку, на поставку уранового концентрату за завищеними цінами, у результаті чого інтересам ДП в 2014-2016 роках було завдано збитків у розмірі 17,28 млн доларів.

Нагадаємо, що, за даними ЗМІ, Генпрокуратура Швейцарії з 2013 року розслідує кримінальну справу проти Мартиненка за хабарництво. Відповідний лист зі швейцарської генпрокуратури опублікував у жовтні 2015 року Сергій Лещенко.

Згодом Мартиненко звинуватив Лещенка в отриманні грошей за «ведення інформаційної війни» проти нього, а свою провину спростував.

У грудні 2015 року він склав повноваження народного депутата.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло