Кремль бере гору над Білим домом: журнал Тime шокував публіку обкладинкою

Кремль бере гору над Білим домом: журнал Тime шокував публіку обкладинкою

Домінування Росії у кіберпросторі непомітно набуло загрозливих масштабів

Кремль бере гору над Білим домом: журнал Тime шокував публіку обкладинкою
фото Вікіпедія

Американський щотижневик Тime цього тижня здивував своїх читачів провокативною обкладинкою: на ній зображено, як російським храм Василія Блаженного, який знаходиться біля Кремля на Червоній площі, поглинає Білий Дім.

Таким чином видання зробило акцент на матеріалі про інформаційну війну, яку розв’язала Росія проти Сполучених Штатів в інтернеті, в соцмережах та в галузі збереження даних, і судячи з останніх подій, бере в цій гібридній війні гору, йдеться в матеріалі.

Кремль бере гору над Білим домом: журнал ТІМЕ шокував публіку обкладинкою

У статті, зокрема, розповідається про те, що на початку березня 2017-го чиновники американської контррозвідки отримали інформацію про нову хакерську зброю РФ. Згідно зі звітом, російські спецслужби розіслали 10 тисячам користувачів Twitter, які працюють у Міноборони США, повідомлення зі шкідливими програмами, замаскувавши їх під посилання на інформаційні матеріали, що відповідають інтересам користувачів – наприклад, спортивні новини чи інформація про церемонію «Оскара». При натисканні на посилання користувач потрапляв на російський сервер, який у свою чергу встановлював програму, що дозволяє хакерам з РФ отримати контроль над телефоном або комп'ютером жертви і її Twitter-аккаунтом.

На думку контррозвідників, освоєний Москвою новий метод злому згодом може бути використаний для провокування паніки і плутанини.

«Чиновники розвідки задаються питанням: який хаос можуть спричинити тисячі Twitter-аккаунтів посадовців Міноборони США, які вручну управляються в режимі реального часу з Росії?» – пише видання.

«Росія, нарешті, знайшла спосіб, який так довго шукала, але так повністю і не опанувала під час холодної війни – змінити хід подій в США, маніпулюючи громадською думкою. Всеосяжна відкритість і анонімність соцмереж створили небезпечну нову дорогу для антидемократичних сил», – пише видання.

Поки Росія на повну силу поширює кіберпропаганду, США та їх союзники ще тільки починають розмірковувати, як же можна з цим боротися, стверджує автор матеріалу.

Нагадаємо, вчора з'ясувалося, що наближені до президента США Дональда Трампа особи контактували з представниками Росії 18 разів по телефону або електронною поштою в період з квітня по листопад 2016 року під час президентських перегонів у Сполучених Штатах.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло