Європейський центробанк змінив оцінку ризиків для економіки єврозони
Ризики збалансувалися, але QE може бути продовжена або розширена

ЄЦБ змінив оцінку ризиків для економіки єврозони, і тепер вважає їх не «знижувальними», а «в цілому збалансованими».
Про це заявив глава Центробанку Маріо Драгі на прес-конференції за підсумками засідання ЄЦБ, передає «Інтерфакс».
Позитивні зміни пов'язані з хорошим внутрішнім попитом, споживчими витратами та інвестиціями бізнесу, підкреслює Драгі.
Це дозволило підвищити прогноз зростання ВВП єврозони на 2017 рік до 1,9% з очікуваних у березні 1,8%. Прогноз економічного підйому на 2018 рік був поліпшений до 1,8% з 1,7%, на 2019 рік – до 1,7% з 1,6%.
Водночас, якщо прогноз зростання ВВП єврозони погіршиться, програма кількісного пом'якшення (QE) може бути продовжена або розширена. В даний час обсяг програми складає 60 млрд євро в місяць. Завершитися вона, за планами, має у грудні 2017 року.
Драгі підкреслив, що грудень – це мінімальний термін дії QE, і програма триватиме стільки, скільки необхідно, для повернення інфляції в єврозоні до таргетований рівню в 2% на стабільній основі.
Інфляція у валютному блоці залишається волатильною – в лютому річне зростання споживчих цін склало 2%, але у травні показник знизився до 1,4%. За словами глави ЄЦБ, інфляційний тиск в регіоні, як і раніше, недостатньо сильний, багато в чому через не надто швидке підвищення цін на енергоносії.
Через це експерти банку на проведеному засіданні знизили прогноз інфляції в регіоні на поточний рік – до 1,5% з 1,7%, на 2018 рік – до 1,3% з 1,6%, на 2019 рік – з 1,7% до 1,6%.
Європейський центральний банк до того ж підвищив прогноз зростання ВВП єврозони на 2017 рік до 1,9% з очікуваних у березні 1,8%.
Прогноз економічного підйому в регіоні на 2018 рік поліпшено до 1,8% з 1,7%, на 2019 рік – до 1,7% з 1,6%.
Експерти ЄЦБ також знизили прогноз інфляції в регіоні на поточний рік – до 1,5% з 1,7%, на 2018 рік – до 1,3% з 1,6%, на 2019 рік – з 1,7% до 1, 6%.
Перегляд прогнозів темпів зростання споживчих цін в єврозоні головним чином пов'язаний з цінами на енергоносії, зазначив Драгі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].