Закон про 75%-ву квоту української мови на ТБ офіційно опублікований

Закон про 75%-ву квоту української мови на ТБ офіційно опублікований

Закон було підписано 9 червня

Закон, що встановлює обов'язкову 75%-ву частку україномовного контенту на телебаченні від загального обсягу, офіційно опублікований у парламентській газеті «Голос України» у вівторок.

Закон набере сили через чотири місяці з дня його опублікування. Після цього Кабінет міністрів повинен протягом місяця привести свої нормативно-правові акти у відповідність з ним.

Закон вносить зміни до законів «Про телебачення і радіомовлення», «Про культуру» і «Про засади державної мовної політики». Він також встановлює санкції до телеорганізацій за порушення його норм – штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору.

Закон передбачає, що в тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної або регіональної категорії мовлення передачі і фільми державною мовою повинні становити не менше 75% в кожному проміжку часу між 7:00 і 18:00 та між 18:00 і 22:00. Для телерадіоорганізацій місцевої категорії мовлення – 60% передач і фільмів державною мовою в тих же проміжках часу.

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому цей законопроект 23 травня і 26 травня направила його на підпис президенту. Президент України підписав цей закон 9 червня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті