«Шо, опять?»: набрав чинності Закон про споживче кредитування

«Шо, опять?»: набрав чинності Закон про споживче кредитування

Трапилася правова колізія – деякі учасники ринку відмовлялися визнавати, що закон набрав чинності 10 червня

«Шо, опять?»: набрав чинності Закон про споживче кредитування
Фото: pixabay.com

20 червня набуває чинності – тепер вже напевно – законопроект «Про споживче кредитування». Оскільки вперше закон був опублікований без доповнень в «Голосі України», трапилася колізія – і деякі учасники ринку відмовлялися визнавати, що він набрав чинності 10 червня.

У листопаді минулого року парламент прийняв цей законопроект, нагадує видання «Мінфін». 10 грудня текст закону опублікували в газеті «Голос України». Згідно із положеннями закону, нові правила повинні були набрати чинності через півроку після офіційної публікації, тобто 10 червня.

Але вперше закон опублікували без доповнень. Це й стало причиною конфлікту між владою та фінустановами: перші вважали, що закон набирає чинності з 10 червня, юристи других – що 20 червня. Адже вдруге закон опублікували повністю – і з доповненнями.

«За словами головного редактора «Голосу України», більшість законів не публікувалися з доповненнями. Наприклад, закони про держбюджет. Але це не давало права вважати, що закон не набрав чинності саме цього числа. Інші ж офіційні газети опублікували цей закон вже з доповненнями 20 числа. Багато юристів і сам головний редактор «Голосу України» стверджує, що ніколи ніхто не звертав на це ніякої уваги. Тому вважаю, що закон набув чинності 10 червня», – стверджує керівник секретаріату комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності Ігор Прима.

У будь-якому випадку, як вирішать між собою це питання законодавці та банкіри – поки неясно, але для українців нові правила споживчого кредитування вже точно набрали законно сили.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло