Не можеш спинити – очолюй: нафтові гіганти увійшли до Ради по боротьбі зі зміною клімату
Одна з причин – захистити себе від судового переслідування за викиди СО2

Найбільші нафтові компанії вступили в американську неурядову Раду по боротьбі зі зміною клімату, яка пропонує ввести додатковий податок на викиди СО2. Частина отриманих коштів піде на соціальні виплати населенню.
Раду по боротьбі зі зміною клімату (Climate Leadership Council) було засновано в США в лютому цього року. Крім Shell, BP і ExxonMobil, серед членів Ради присутні також компанії Total, General Motors, Johnson&Johnson, Unilever і PepsiCo.
Як окремі особи в Раді беруть участь фізик Стівен Хокінг, колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, вдова Стіва Джобса Лорен Пауелл Джобс і колишній радник Барака Обами з питань енергетики Стівен Чу. Про це з посиланням на Business Insider повідомляє Hightech.
Рада запропонувала план, за яким американський уряд повинен стягувати з нафтових компаній по $40 за кожну тонну СО2, що виділяється при спалюванні палива. Це додасть приблизно $0,36 до вартості кожного галона видобутої нафти, а частина зібраних коштів потім піде на прямі соціальні виплати жителям США. За задумом Ради, такий захід сприятиме розвитку відновлюваної енергетики, адже добувати нафту стане менш вигідно.
Дивно те, що цю ініціативу підтримали найбільші в світі нафтові компанії, однак вони мають свої причини: одночасно з введенням податку Рада пропонує захистити нафтові компанії від судового переслідування у справах, пов'язаних з викидами вуглекислого газу. Наприклад, щодо ExxonMobil зараз проводиться розслідування щодо того, чи вводила компанія в оману суспільство або акціонерів, коли заперечувала вплив вуглекислого газу на зміну клімату.
«ExxonMobil буде намагатися представити це як активність у боротьбі зі зміною клімату, але її ключове завдання – захистити самих себе від юридичної відповідальності за викиди СО2», – вважає Наомі Ейджес, керівник підрозділу Greanpeace по відповідальності за зміни клімату.
На тлі швидкого зростання ринку відновлюваної енергетики нафтові компанії змушені перебудовувати свої бізнес-процеси. Наприклад, французька енергокомпанія Engie в березні цього року купила виробника відновлюваної енергії Innogy, а компанія Shell буде вкладати у відновлювану енергетику до $1 млрд на рік.
Як повідомлялося, Великі нафтові компанії Royal Dutch Shell Plc, Statoil ASA та Eni SpA вкладають мільярди доларів у вітряні ферми у Північному морі та інших локаціях.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].