Україна влітку планує підписати з РФ новий контракт із постачання уранової сировини

Україна влітку планує підписати з РФ новий контракт із постачання уранової сировини

Наразі триває процедура корпоративного схвалення

Росія і Україна в липні-серпні планують підписати новий контракт на постачання уранової сировини з України до РФ.

Про це повідомив в інтерв'ю «Інтерфаксу» генеральний директор АТ «Міжнародний центр зі збагачення урану» (МЦЗУ) Гліб Єфремов.

Зазначимо, акціонерне товариство «Міжнародний центр зі збагачення урану» було засновано урядами Російської Федерації та Республіки Казахстан. Акціонерами АТ «МЦЗУ» є держкорпорація «Росатом» (70% акцій), АТ «НАК «Казатомпром» (Республіка Казахстан, 10%), ЗАТ «Вірменська атомна електростанція» (10%) і держконцерн «Ядерне паливо» (Україна, 10%). Пропорційно своїм часткам у статутному капіталі АТ «МЦЗУ» країни-учасники мають квоти на обсяги збагачення урану.

«У цьому році угода про створення МЦЗУ пролонгована на наступний 10-річний період, але в умовах незрозумілих поточних цін на уран, на складові уранового палива ми прийняли рішення і домовилися з Україною та з усіма іншими нашими акціонерами, що наступний період дії довгострокової угоди буде трирічним», – повідомив топ-менеджер.

За словами Ефремова, «підписання трирічної угоди планується у липні-серпні цього року, наразі триває процедура корпоративного схвалення».

«В рамках цієї угоди ми підписуємо щорічні контракти, тобто на кожен рік визначаємо кількість продукції, яка потрібна нашому акціонеру. Контракт на 2017 рік також буде підписуватися одночасно з цією довгостроковою трирічною угодою», – пояснив він.

Глава МЦЗУ також повідомив, що обсяг та ціна нової угоди залишилися незмінними: «Обсяг зберігся і становить 60 000 ЕРР [умовна міра вартості послуг зі збагачення урану]. Ціна залишилася, до речі, та ж».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло