Ukraine Reform Conference: Європа схвально оцінює реформи, що проводяться в Україні

Ukraine Reform Conference: Європа схвально оцінює реформи, що проводяться в Україні

Міністри країни-членів ЄС готові всіляко підтримувати Україну на шляху реформування

Сьогодні у Лондоні відбувається Конференція з питань реформ в Україні. Серед учасників міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон, міністр закордонних справ України Павло Клімкін та прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.                                                                                                                       

На разі завершилась перша його частина, під час якої прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розповів про процес здійснення реформ в Україні.

«Реформи нам потрібні заради результату, а не процесу». Один приклад  – це приватизація, з одного боку приватизація відкриває широкі можливості для інвестицій та розвитку національної економіки, з іншого боку необхідно створити належний клімат,для того, щоб ці інвестиції були захищені. «Ми підготували нове законодавство України для приватизації. Це означає, що процес приватизації буде, буде від того закону, який ми вже прийняли та подали в Парламент. Після прийняття в Парламенті буде нова система, прозорої конкурентної приватизації», – сказав він.. Але в нього закладено один нюанс – норма, що на весь приватизаційний процес буде поширюватись англійське право, поки триватиме судова реформа.

Гройсман говорив про боротьбу із корупцією. Він повідомив, що до 2014 не було жодного законодавства, яке б відкривало та робило публічним те, що відбувається в державному секторі. Влада та ресурси були централізовані. У відповідь уряд почав проводити децентралізацію, делегування повноважень і деконцентрацію тих повноважень, які мав центр,на місця.

Слабким місцем, за його словами, є судова система, тому уряд планує створити Антикорупційну палату суду.

Гройсман зазначив пріоритетні для країни реформи : пенсійна та земельна реформи, реформа по приватизації, системні реформи освіти та охорони здоров’я.

Процес здійснення реформ та змін у країні отримав широке схвалення гостями конференції:

Заступник міністр Греції привітав Україну з великим досягненням у реформах. Особливу увагу, на його думку, слід звернути на юридичну реформу та боротьбу корупцією. Він закликав уряд продовжувати рухатись в цьому напрямку. Мінські угоди є єдиним виходом для рішення проблеми на Сході. В січні заступник прем’єр-міністра  відвідав «гарячу точку» на Сході і бачив весь військовий конфлікт та закликав усіх поїхати і подивитись, що там відбувається. Наприкінці виступу він висловив одне «футбольне» побажання – що б «Шахтар» якнайшвидше грав на своїй території.

Міністр закордонних справ Іспанії зазначив, що Україна переживає найважливіший період своєї історії, усі жертви не мали б сенсу, якщо б не втілювались реформи. Іспанія відразу підтримала безвізовий режим. Також було окремо відзначені успіхи у боротьбі з корупцією. « Державне адміністрування також є важливим напрямом, але треба продовжувати кроки. Українці заслуговують жити у найкращій країні».

Заступник міністра закордонних справ Болгарії висловив меседж підтримки і дружби. Болгарія висловлює відданість економічним та політичним реформам, що відбуваються в Україні. Він нагадав, що за останні 3 роки спостерігається макроекономічна стабілізація, посилилась оборона та безпека країни. «Безвізовий режим не вирішить усіх проблеми, але мотивуватиме на подальшу роботу», сказав він. Серед пріоритетних реформ заступник міністра виділив земельну, соціальну, пенсійну, судову реформи та реформування енергосектору.

Міністр східної політики Польщі зазначив, що Польща має допомогти Україні із трансформацією. Країни і зараз співпрацюють на двосторонній основі. На його переконання, ключем до успіху є відданість всього політичного класу до реформації. Україна  була і залишається найбільшим пріоритетом допомоги для польського уряду, з часу Революції Гідності фінансова допомога подвоїлась.

Заступник міністра закордонних справ Чеської республіки зазначив, що масштаб існуючих проблем Україні є безпрецедентним серед пост-радянських країн, реформування портрбують всіх державні структури. Але він переконаний, що, якщо проводити реформи довго і наполегливо, то поступово процес здійсниться. Центральна Європа має цей досвід і готова ним ділитись. Окремо він зазначив, що реформи освіти та охорони здоров’я будуть важкими і болючими, тому важливо заручитись підтримкою людей.

Представник Євроінвестиційного банку повідомив, що Україна є важливою операційною країною поза межами ЄС. Євроінвестиційний банк надав кредитів та фінансової допомоги на 3 млрд євро. Представник також зазначив, що конференції та форуми це добре, але важливо надавати практичну допомогу, так банк виділи 400 млн євро на сільськогосподарський сектор та підтримку малого та середнього бізнесу, 4 млн на розвиток інфраструктури, 200 млн євро на транспорт та безпеку на дорозі. Крім цього Євроінвестиційний банк здійснює підтримку тимчасово переміщених осіб і вживає заходів для того, щоб молодь не їхала з країни.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло