Дитину на інвалідному візку не пустили на екскурсію на фабрику Roshen

Дитину на інвалідному візку не пустили на екскурсію на фабрику Roshen

В Roshen перекладають провину на організаторів, які не попередили екскурсоводів про дитину з особливими потребами

Дитину на інвалідному візку не пустили на екскурсію на фабрику Roshen
фото Facebook Viktoria Panasyuk

У соцмережах набирає розголосу інцидент, що трапився на фабриці Roshen у Вінниці. Дитину на інвалідному візку не пустили на екскурсію фабрикою разом з групою інших дітей. Про це повідомила мама Єгора – Вікторія Панасюк на своїй сторінці у Facebook.

За словами Вікторії, екскурсовод зазначила, що оскільки хлопчик пересувається на візку, він буде затримувати інших дітей. Після цього вона залишила Єгора та його маму перед зачиненими дверима, пообіцявши, що після екскурсії йому винесуть «солодкий подарунок».

«Екскурсовод підтвердила, що нам відмовили по причині того, що екскурсія обмежена в часі, в нас візок і ми будемо затримувати групу. Запропонували Єгору почекати півтори години під дверима, коли буде виходити група, йому винесуть солодкий подарунок», – пише Панасюк.

Мама дитини з особливими потребами зазначає, що це був перший раз, коли їм не дозволили піти на замовлену екскурсію по причині інвалідності.

Компанія Roshen на своїй сторінці в Facebook прокоментувала цю ситуацію. Екскурсії для відвідувачів на інвалідних візках організовуються по іншому маршруту, ніж для решти людей – це тому, що візки не пропускають у приміщення, де проходить процес виробництва, бо на колесах візків «може бути бруд», зазначили в компанії.

Якщо в групі тільки одна дитина була на візку, то екскурсовод мав бути попереджений заздалегідь, кажуть у компанії:

«В такому випадку екскурсоводів інформують про необхідність спеціального супроводу, дитину беруть на руки, щоб показати процес виробництва».

В Roshen зауважили, що «організатор групи при записі на екскурсію не попередив екскурсовода про те, що буде дитина з особливими потребами», і сказали, що натомість пропонували Єгору альтернативу – подивитися фільм, продегустувати продукцію та отримати подарунок.

Вікторія Панасюк запевняє, що в анкеті, наданій організаторам екскурсії, вказала, що дитина має інвалідність та особливі потреби. Крім того, за її словами, екскурсовод нічого з перерахованого вище не пропонувала, а вчинила по-хамськи, просто зачинивши перед дитиною двері.

Натомість в PR-службі компанії запевнили, що їм прикро за цю ситуацію, і запросили Єгора та його маму відвідати фабрику ще раз з повним маршрутом та спеціальним супроводом.

Історія вже отримала кілька тисяч поширень у соцмережі, викликавши бурхливу реакцію користувачів, і піднявши гостру і актуальну для українського суспільства проблему незахищеності людей з особливими потребами.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло