ДТЕК Ахметова запустила сонячну електростанцію в Херсонській області
На СЕС встановлено 37 000 сонячних панелей

Компанія ДТЕК ВДЕ ввела в експлуатацію Тріфанівську сонячну електростанцію (СЕС) потужністю 10 МВт у Херсонській області.
Про це повідомляє БізнесЦензор.
«Станція підключена до Об'єднаної енергетичної системи України і генерує «зелену» електроенергію», – повідомляє компанія.
Будівельні роботи на Тріфанівській сонячній електростанції почалися у березні і були завершені у другій половині липня 2017 року. На СЕС встановлено 37 000 сонячних панелей виробництва JA Solar і інвертори компанії ABB.
За даними «ДТЕК», щорічно електростанція буде генерувати 11-12 млн кВт ∙ год «зеленої» електроенергії, що досить для енергозабезпечення 15 навколишніх сіл.
Завдяки роботі Тріфановской СЕС економія викидів вуглекислого газу в атмосферу складе близько 12 000 тонн на рік за рахунок зниження завантаження підприємств традиційної генерації.
«Тріфановская СЕС – перший проект ДТЕК ВДЕ у сонячній енергетиці. Його підсумки ляжуть в основу стратегії розвитку компанії у цьому сегменті», – повідомляє «ДТЕК».
ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ) Ріната Ахметова.
Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.
Нагадаємо, що в Україні вперше за півтора року відбулися електронні біржові торги вугіллям. 20 липня на майданчику Української енергетичної біржі було продано 1,53 млн тонн вугілля газової групи – весь обсяг, виставлений на торги.
Участь у торгах компанії «ДТЕК ТРЕЙДИНГ» та середньозважена ціна, що дуже близька до «Роттердам+», викликала резонанс в експертних колах. Екс-член НКРЕКП Андрій Герус, коментуючи торги у соцмережах, припустив, що відбулася «легалізації схеми Роттердам+ через біржу».
Ще навесні, перебуваючи в Донецькій та Харківській областях, автор Mind на кожному кроці спостерігала білборди з оголошеннями приватних фірм: «Продам антрацит за ціною 2800 грн/т». Тобто на той час це фактично і була ціна «Роттердам+» – $100/т.
На сьогодні роздрібни ціни на вугілля навіть зросли. За 2600–2700 грн/т антрацит можна купити лише вагонними нормами – починаючи з 69 тонн. А далі ціна на «дикому» ринку прогресує: 3500–3900–4100–5500, є навіть 7000 грн/т. От тільки походження цього антрациту викликає безліч запитань, адже на підконтрольній території України немає жодної антрацитової шахти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].