ДТЕК Ахметова запустила сонячну електростанцію в Херсонській області

ДТЕК Ахметова запустила сонячну електростанцію в Херсонській області

На СЕС встановлено 37 000 сонячних панелей

ДТЕК Ахметова запустила сонячну електростанцію в Херсонській області
Фото Shutterstock

Компанія ДТЕК ВДЕ ввела в експлуатацію Тріфанівську сонячну електростанцію (СЕС) потужністю 10 МВт у Херсонській області.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

«Станція підключена до Об'єднаної енергетичної системи України і генерує «зелену» електроенергію», – повідомляє компанія.

Будівельні роботи на Тріфанівській сонячній електростанції почалися у березні і були завершені у другій половині липня 2017 року. На СЕС встановлено 37 000 сонячних панелей виробництва JA Solar і інвертори компанії ABB.

За даними «ДТЕК», щорічно електростанція буде генерувати 11-12 млн кВт ∙ год «зеленої» електроенергії, що досить для енергозабезпечення 15 навколишніх сіл.

Завдяки роботі Тріфановской СЕС економія викидів вуглекислого газу в атмосферу складе близько 12 000 тонн на рік за рахунок зниження завантаження підприємств традиційної генерації.

«Тріфановская СЕС – перший проект ДТЕК ВДЕ у сонячній енергетиці. Його підсумки ляжуть в основу стратегії розвитку компанії у цьому сегменті», – повідомляє «ДТЕК».

ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ) Ріната Ахметова.

Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Нагадаємо, що в Україні вперше за півтора року відбулися електронні біржові торги вугіллям. 20 липня на майданчику Української енергетичної біржі було продано 1,53 млн тонн вугілля газової групи – весь обсяг, виставлений на торги.

Участь у торгах компанії «ДТЕК ТРЕЙДИНГ» та середньозважена ціна, що дуже близька до «Роттердам+», викликала резонанс в експертних колах. Екс-член НКРЕКП Андрій Герус, коментуючи торги у соцмережах, припустив, що відбулася «легалізації схеми Роттердам+ через біржу».

Ще навесні, перебуваючи в Донецькій та Харківській областях, автор Mind на кожному кроці спостерігала білборди з оголошеннями приватних фірм: «Продам антрацит за ціною 2800 грн/т». Тобто на той час це фактично і була ціна «Роттердам+» – $100/т.

На сьогодні роздрібни ціни на вугілля навіть зросли. За 2600–2700 грн/т антрацит можна купити лише вагонними нормами – починаючи з 69 тонн. А далі ціна на «дикому» ринку прогресує: 3500–3900–4100–5500, є навіть 7000 грн/т. От тільки походження цього антрациту викликає безліч запитань, адже на підконтрольній території України немає жодної антрацитової шахти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло