Представники ООН відзвітували про основні проблеми вимушених переселенців в Україні
Найбільшими проблемами визнано: житло, соціальний захист та місцева інтеграція

Заступник Голови Агентства ООН у справах біженців Ноель Калхун озвучила результати звіту ООН щодо проблем внутрішньо переміщених осіб в Україні, повідомляє Український кризовий медіа-центр.
Спільна оцінка потреб в Україні 2017 року включила 167 дискусій у фокус-групах, проведених УВКБ ООН разом із партнерськими організаціями по всій країні. Звіт складений на основі бесід із біженцями, шукачами притулку, внутрішньо переміщеними особами та особами під загрозою переміщення.
Основні проблеми учасників з усіх цільових груп пов’язані з дискримінацією, адміністративними і бюрократичними перешкодами до здійснення їхніх прав, а також житловими проблемами.
«Для біженців ситуацію ускладнює обмежена кількість місць у осередках для їхнього тимчасового проживання», – зазначила Ноель Калхун
«Це є одна з найбільш затратних проблем для держави. На її вирішення потрібно 20-40 мільярдів доларів. Кількість осіб, які отримали пільговий кредит на житло буде відома наприкінці 2018 року», – додав Юсуф Куркчі, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Юсуф Куркчі, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України
Конкретні проблеми біженців і шукачів притулку пов’язані з ксенофобією, труднощами доступу до процедури надання притулку та недоліками цієї процедури, відсутністю перспектив місцевої інтеграції та занепокоєнням щодо пошуку довгострокових рішень.
Серед проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб під загрозою переміщення – висока орендна плата, відсутність перспектив працевлаштування, труднощі при отриманні державної субсидії для компенсації великих витрат на комунальні послуги.
Основними причинами своїх проблем ВПО вважають адміністративні та процедурні перешкоди, разом із відсутністю політичної волі, координації та розуміння з боку органів влади. Багато ВПО відчувають дискримінацію з боку українського суспільства та доходять висновку, що органи влади не докладають достатньо зусиль для забезпечення можливості повного доступу ВПО до своїх прав.
«Багато внутрішньо переміщених осіб докладають чимало зусиль для того, щоб інтегруватись у суспільство на новому місці проживання. Хоча дуже повільно, але рівень зайнятості все-таки зростає, а бідності – зменшується», – зазначає Ноель Калхун.

Ноель Калхун, заступник Голови Агентства ООН у справах біженців
Наталія Гуржій, голова правління БФ «Рокада», зазначила, що для осіб, які мають статус біженця або очікують на цей статус, працевлаштуватись набагато складніше. «Ні трудовий кодекс, ні законодавство їх не захищають», – вона пояснила. Для осіб,які очікують на статусу біженця, законодавство взагалі не передбачає жодного соціально захисту. А на отримання самого статусу такі особи можуть чекати роками.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].