МЕРТ поки не буде приватизувати цирки і кіностудії

МЕРТ поки не буде приватизувати цирки і кіностудії

Приватизація відкладається мінімум на рік

Приватизувати державні цирки і кіностудії найближчим часом Міністерство економічного розвитку і торгівлі не планує. Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

За словами Нефьодова, приватизації цих об'єктів можна очікувати не раніше, ніж через рік. «Однак з огляду на те, з якою швидкістю відбувається приватизація, цей термін виглядає популістським», – зазначив він.

«Приватизація об'єктів зі статусом «національний», яким володіють, зокрема Національний цирк України та Національна кіностудія ім. Олександра Довженка, заборонена нинішнім законодавством», – уточнили агентству в прес-службі МЕРТ. Зараз Мінекономрозвитку підготувало законопроект «Про приватизацію державного майна», який в разі його прийняття Верховною Радою замінить діючі сім законів про приватизацію і дозволить уряду проводити її у відповідності зі стратегічним баченням.

Як відзначають у прес-службі, ні цирки, ні кіностудія не підлягають негайній приватизації. Протокольне рішення Кабміну передбачає, що Мінекономрозвитку і Фонд державного майна повинні обробити перелік державних підприємств, що підлягають приватизації у 2017–2020 роках і внести на розгляд Кабінету міністрів відповідний проект акту щодо змін в постанові №271. Тільки після цього можна буде говорити про конкретні часові рамки приватизації.

За словами президента Всеукраїнської громадської організації «Асоціація фахівців банківської оцінки України» Сергія Фролова, в Україні поки не було прецедентів приватизації цирків або продажу будівель цирків. Тому порівняльний підхід у разі оцінки такого будинку не працює.

«Можливий розрахунок витрат на зведення функціонального аналога з урахуванням зносів об'єкта оцінки і/або розрахунок вартості виходячи з прибутковості, що генерується будівлею. У будь-якому випадку широкої практики такої оцінки в країні немає. У процесі такої приватизації первинним і найбільш складним порівняно з оцінкою є баланс інвестиційних умов та інвестиційної привабливості об'єкта. Ну, і у кожного суб'єкта господарювання є зобов'язання, або просто борги, які знижують оцінку рівно на їхню величину. Наскільки така нерухомість потребує модернізації і наскільки така модернізація доцільна і можлива – це питання, що потребує опрацювання як інвесторів, так і оцінювачів, але вже в процесі роботи над замовленням», – коментує Сергій Фролов.

За його словами, цирк повинен приватизуватися через корпоратизацію, тобто перетворення в акціонерне товариство. А приватизація – це продаж пакета акцій цього підприємства. У процесі корпоратизації проходить оцінка всіх активів, як матеріальних, так і нематеріальних. На етапі приватизації пакет акцій, що підлягає продажу, оцінюється. Таким чином з'являється стартова ціна аукціону.

«Будівля головний актив і, безсумнівно, це спеціалізована нерухомість. Його використання в інших цілях можливо, але малоефективно. До того ж це об'єкт соціальної інфраструктури та, напевно, за інвестиційними умовами інвестор буде зобов'язаний зберігати профіль підприємства і активів», – резюмує Сергій Фролов.

Нагадаємо, держава планує з 3444 компаній і об'єктів зберегти у своїй власності лише 15 особливо важливих підприємств і 363 об'єкти, що забезпечують виконання державою своїх функцій, а решту передати в концесію, продати або ліквідувати.

З 359 об'єктів, які пропонується передати в концесію, – два аеропорти, 333 об'єкти лісового господарства та 24 автодорожні компанії з активами в 14,5 млрд грн. На приватизацію, включаючи передачу в комунальну власність, мають бути передані 893 об'єкти з активами в 189,4 млрд грн. Припинити або ліквідувати планується 1255 об'єктів з активами в 132,6 млрд грн. Ще 559 об'єктів і підприємств з активами в 45,1 млрд грн знаходяться на неконтрольованій території в Криму або зоні АТО.

Перелік об'єктів державної власності, які підлягають приватизації в 2015–2017 роках, затверджений постановою Кабінету міністрів від 12 травня 2017 року №271.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло