Молодь Індії допоможе країні в майбутньому потіснити Китай та стати супердержавою
Сприятлива демографічна ситуація спричинить економічне зростання країни

Індія готова стати економічною супердержавою, що значною мірою зумовлено молодим населенням країни, в той час як в Китаї та азійських кранах населення старішає. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на дослідження Deloitte LLP.
Кількість населення у віці 65 років і старше в Азії збільшиться з 365 млн людей сьогодні до більш ніж півмільярда до 2027 року, і до 2030 складе 60% населення. На відміну від цього, в Індії потенційна робоча сила має зрости з 885 млн осіб до 1,08 млрд протягом наступних 20 років і триматиметься на цьому рівні принаймні півстоліття.
«В наступному десятилітті Індія буде складати більше половини приросту робочої сили в Азії, але це не просто історія про більшу кількість працівників – вони будуть краще освідчені, ніж сьогоднішня робоча сила в Індії, – говорить економіст Deloitte India Аніс Чакраварті. – Разом з цим, завдяки збільшення долі працюючих жінок та збільшенню можливостей та зацікавленості в тому, щоб працювати довше, зростатиме і економічний потенціал. Наслідки для бізнесу величезні».
Індія стане не єдиною азійською економіко, яку чекає зростання протягом найближчих десятиліть – Індонезія та Філіппіни також матимуть сприятливу для економічного зростання демографічну ситуацію.
Серед країн, яких торкнулась проблема старіння нації аналітики зазначають Китай, Гонконг, Тайвань, Корею, Сінгапур, Таїланд та Нову Зеландію.
Як повідомляє livemint.com, один з найбільших фінансових конгломератів в світі, банк HSBC, прогнозує, що до 2028 році, індійська економіка перевершить німецьку та японську та складатиме $7 трлн. Індія може стати третьою за величиною економікою в світі, якщо країна буде послідовна в реформах та орієнтована на соціальний сектор.
За оцінками HSBC, в 2028 економіки Німеччини та Японії складатимуть $6 трлн та $5 трлн відповідно.
Наразі, ВВП Індії складає $2,3 трлн, що дозволяє країни посідати 5 місце в світовому рейтингу.
Індія – третя за величиною економікав світі запоказниками пар итету купівельної спроможності. З моменту здобуття незалежності, у 1947 році, країна перетворилася з хронічно залежної від імпорту зерна на нетто-експортера продуктів харчування. Середня тривалість життя збільшилася більше ніж в два рази, рівень грамотності збільшився в чотири рази, поступово покращується стан здоров'я, також зросла кількість представників середнього класу.
У періоді з 2010 року по 2015 рік, спостерігається тенденція до поступового зростання ВВП, яке зросло на 27% за цей проміжок часу. У 2012 році зростання сповільнилось, через падіння курс у рупії, проте, у 2013 році – відновилося. Також поступово відбувається зменшення інфляції, яка у 2015 ріці склала 5,9%.
У період з 2012 по 2015 роки спостерігається скорочення дефіциту платіжного балансу, з – 5% до -1,1.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].