ТОП-5 найдорожчих стартапів у галузі фінансового сектору
Fintech – найперспективніший на сьогодні напрямок, де крутяться мільярди доларів

FinTech – це технологічні проекти в області фінансових сервісів. Ця галузь вважається однією з найперспективніших напрямків для стартапів, хоча й виникають певні труднощі на етапі державного регулювання.
Нові розробки, додатки, сайти та послуги мають на меті допомогти споживачам платити за товари, отримувати кредити й керувати своїми пенсійними рахунками.
В напрямку fintech зараз крутяться мільярди доларів. За інформацією порталу Startup.ua, тільки в США стартапи, які працюють у цій сфері, залучили 18 млрд з початку року в 1400 венчурних угодах.
Експерти видання обрали ТОП-5 найдорожчих закордонних стартапів, що працюють в галузі fintech.
1. Stripe – $9,2 млрд
Оцінений в $9,2 млрд після залучення $150 млн в останньому раунді фінансування в листопаді 2016 року. З моменту заснування в 2010 році компанія зібрала $440 млн.
Stripe – це стартап з обробки платежів, який дозволяє будь-якому бізнесу приймати кредитні карти, Apple Pay та інші подібні послуги. Серед його найбільших клієнтів – Lyft, Salesforce і Amazon.
Компанія стрімко набирає обертів на ринку онлайн-платежів, хоча, як і раніше, зіштовхується з конкуренцією зі стартапами, такими як Braintree і великими компаніями на зразок PayPal.

2. SoFi – $4,4 млрд
SoFi оцінили в $4,4 млрд після того, як він залучив $500 млн у лютому 2017 року. Загалом компанія залучила понад $2 млрд, $1 млрд із яких вклав SoftBank у 2015 році.
SoFi – скорочення від Social Finance – це онлайн-кредитор, який фокусується на рефінансуванні студентських кредитів і іпотечних кредитів для позичальників із низьким рівнем ризику. Компанія пропонує новий тип кредитування за межами традиційних банків.
Однак у компанії виникли несподівані проблеми – у вересні ц.р. її співзасновник і СЕО Майк Кені пішов у відставку після заяв про сексуальні домагання в компанії від нинішніх і попередніх співробітників.
3. Credit Karma – $3,5 млрд
У червні 2015 року Credit Karma було оцінено в $3,5 млрд після того, як вона залучила $175 млн, в результаті чого загальне фінансування компанії склало $368 млн.
Credit Karma – персональна фінансова компанія, що спеціалізується на випуску безкоштовних кредитних рейтингів і звітів. Заснована в 2007 році. Лідер у сфері цифрового кредитного моніторингу.

4. Oscar – $2,7 млрд
Оцінений в $2,7 млрд після залучення $400 млн в лютому 2016 року.
Компанія продає індивідуальні плани медичного страхування на зручному для користувача цифровому інтерфейсі.
Oscar запустився в 2013 році і дуже швидко набрав обертів, оскільки Obamacare і gig-економіка посприяли появі величезної кількості людей, які потребують швидких і зручних планів охорони здоров'я.
5. Avant – $2 млрд
Стартап був оцінений у $2 млрд після раунду фінансування в розмірі $325 млн у вересні 2015 року.
Персональна кредитна компанія, яка використовує поєднання штучного інтелекту і споживчих даних для встановлення процентних ставок для клієнтів. Заснована в 2012 році, і відтоді залучила $1,779 млрд у вигляді інвестицій і боргового фінансування.
Однак для економії коштів у червні 2016 року компанія звільнила більшість співробітників і знизила щомісячне кредитування вдвічі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].