НБУ дозволив виводити більше дивідендів
Компанії зможуть сплачувати інвесторам дивіденди не лише за 2014-2016 роки, а й за період до цього

Сприятлива ситуація на валютному ринку дозволила Нацбанку зменшити обмеження з репатріації дивідендів за кордон в іноземній валюті. Щомісячний ліміт на виведення дивідендів, нарахованих за період до 2013 року включно становитиме – до $2 млн на одну юридичну особу.
Разом з тим репатріація дивідендів, нарахованих за 2014-2016 роки, відбуватиметься, як і раніше, в межах щомісячного ліміту на рівні $5 млн на одну юридичну особу.
Крім того, НБУ дозволив резидентам-позичальникам, які перебувають в процесі ліквідації, здійснювати дострокове погашення зовнішніх запозичень від нерезидента-кредитора.
«Зазначені кроки не призведуть до значного зростання попиту на іноземну валюту (наразі купівля валюти з метою репатріації дивідендів, нарахованих за 2014-2016 роки, становить менше 4% попиту на валюту міжбанківському ринку). Відтак, вони не спричинять додаткового тиску на міжбанківському валютному ринку», – вважають в Нацбанку.
Постанова №112 набирає чинності 15 листопада 2017 року.
За підрахунками НБУ, профіцит зведеного платіжного балансу становив у вересні зріс до $637 млн, що на 43% більше, ніж у вересні 2016 року ($443 млн).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].