mind
НБУ дозволив виводити більше дивідендів

НБУ дозволив виводити більше дивідендів

Компанії зможуть сплачувати інвесторам дивіденди не лише за 2014-2016 роки, а й за період до цього

НБУ дозволив виводити більше дивідендів
Фото прес-центр НБУ

Сприятлива ситуація на валютному ринку дозволила Нацбанку зменшити обмеження з репатріації дивідендів за кордон в іноземній валюті. Щомісячний ліміт на виведення дивідендів, нарахованих за період до 2013 року включно становитиме – до $2 млн на одну юридичну особу.

Разом з тим репатріація дивідендів, нарахованих за 2014-2016 роки, відбуватиметься, як і раніше, в межах щомісячного ліміту на рівні $5 млн на одну юридичну особу.

Крім того, НБУ дозволив резидентам-позичальникам, які перебувають в процесі ліквідації, здійснювати дострокове погашення зовнішніх запозичень від нерезидента-кредитора.

«Зазначені кроки не призведуть до значного зростання попиту на іноземну валюту (наразі купівля валюти з метою репатріації дивідендів, нарахованих за 2014-2016 роки, становить менше 4% попиту на валюту міжбанківському ринку). Відтак, вони не спричинять додаткового тиску на міжбанківському валютному ринку», – вважають в Нацбанку.

Постанова №112 набирає чинності 15 листопада 2017 року.

За підрахунками НБУ, профіцит зведеного платіжного балансу становив у вересні зріс до $637 млн, що на 43% більше, ніж у вересні 2016 року ($443 млн).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті