Стельмах розкритикував роботу Гонтаревої
Основні помилки – конфіскаційна реформа, націоналізація ПриватБанку, повне знищення облуправлінь НБУ
Національний банк України (НБУ) в останні роки втратив незалежність та реалізував низку помилкових рішень, які призвели до суттєвих втрат державного бюджету, приватних корпорацій та вкладників, вважає екс-голова Нацбанку Володимир Стельмах, який очолював спостережну раду ПриватБанку у 2015–2016 роках.
«З 2014 року під керівництвом Гонтаревої (Валерія Гонтарева. – Mind) НБУ здійснював надзвичайно жорстку рестрикційну політику, вилучивши з економічного обороту понад 700 млрд грн. Результат – знищення банків і економіки», – сказав він в інтерв’ю для Finbalance.
За його словами, представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) запевняли, що Фонд не давав відповідних рекомендацій.
Стосовно ПриватБанку, Стельмах зазначив, що ще за декілька днів до націоналізації банк все ще додержувався цільового показника платоспроможності та коефіцієнтів ліквідності.
«Гонтарева заявляла, що 99% корпоративного портфелю ПриватБанку – це позики пов’язаним особам, тоді як у звітності банку, за яку відповідав уже державний менеджмент та аудит якої здійснювала компанія «Ернст енд Янг», наведений показник 6%. Це означає, що в рішенні про націоналізацію превалювали зовсім інші цілі, ніж декларувалося», – відзначив екс-голова НБУ.
При цьому він поскаржився на нерівність підходів центробанку до ПриватБанку щодо рефінансування: загальна сума рефінансування, яку під час кризи отримав ПриватБанк, склала 0,43 грн на 1 грн відтоку депозитів, тоді як в Ощадбанку та в Укргазбанку – 1,6 грн и 2,7 грн відповідно.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].