Китай відкидає обвинувачення США у торгівлі нафтою з КНДР
Китайська сторона стверджує, що ніколи не порушувала резолюції Радбезу ООН

Китай в п’ятницю відкинув звинувачення щодо того, що країна незаконно продає нафтопродукти Північній Кореї після того, як президент США Дональд Трамп сказав, що проблему КНДР не вдасться вирішити, доки Китай продаватиме їй нафту. Про це повідомляє Reuters.
Нагадаємо: напередодні американський президент Дональд Трамп написав у своєму Twitter, що американська сторона «на гарячому спіймала Китай» на продажу нафти до КНДР.
В окремому інтерв’ю видання The New York Times Трамп сказав: «Я був м’яким стосовно Китаю, тому що для мене єдиною річчю важливішою за торгівлю є війна».
Раніше південнокорейська газета опублікувала інформацію, що китайські та північнокорейські кораблі незаконно співпрацюють у морі для видобутку нафти, яку потім відправляють до КНДР.
«Китайська сторона провела розслідування. Насправді, корабель, про який йде мова, з серпня не входив до китайського порту, немає жодних записів про його вихід або вхід до порту», – зазначила прес-секретар МЗС Китаю Хуа Чунінг.
Вона також повідомила, що не знала, що судно заходило до портів інших країнах, але відповідні повідомлення в ЗМІ «не узгоджуються з фактами».
«Китай завжди виконував резолюції Ради безпеки, що стосуються Північної Кореї, в повному обсязі і виконує свої міжнародні зобов’язання. Ми ніколи не дозволяємо китайським компаніям і громадянам порушувати резолюції», – зазначила вона.
В інтерв’ю The New York Times Трамп прямо пов’язує торгову політику своєї адміністрації з Китаєм та його імовірним співробітництвом у вирішенні ядерної кризи в Північній Кореї.
«Під час передвиборчої кампанії, я був жорстким стосовно Китаю з точку зору торгівлі. Минулого року наш торговий дефіцит з Китаєм складав $350 млрд. Це не включаючи крадіжки інтелектуальної власності, що складає ще $300 млрд, – заявив Трамп. – Якщо вони допомагають мені з Північною Кореєю, я можу поглянути на торгівлю по іншому, принаймні, на певний час. І це те. що я робив. Але, коли справа стосується нафти, я цим незадоволений».
США стверджують, що співпраця з Китаєм, сусідом КНДР, має життєво важливе значення для досягнення успіху із угамування Північної Кореї.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].