Україна вперше за 8 років обійшла Росію в дослідженні «Індекс сприйняття корупції»

Україна вперше за 8 років обійшла Росію в дослідженні «Індекс сприйняття корупції»

Україна посіла 130-те місце зі 180 країн, які брали участь у дослідженні Transparency International

Україна вперше за 8 років обійшла Росію в дослідженні «Індекс сприйняття корупції»
Фото: Transparency International Україна

Україна здобула 30 балів зі 100 можливих у дослідженні Transparency International (TI) «Індекс сприйняття корупції» (CPI) за 2017 рік і посіла 130-те місце (зі 180 країн), вперше з 2010 року обійшовши Росію (29 балів), яка не покращила свої позиції за минулий рік, йдеться у повідомленні на сайті Transparency International Ukraine.

Як зазначається, для покращення показників у 2018 році всесвітня організація рекомендує Україні, зокрема, запустити Антикорупційний суд та продовжити судову реформу, посилити спроможності слідчих органів та припинити міжвідомчу боротьбу, перезапустити Нацагентство із запобігання корупції, впровадити нові електронні державні інформаційні системи та позбавити правоохоронні органи права втручатися в економічну діяльність.

Водночас минулорічні рекомендації TI Україна втілила лише частково, «зокрема, створення Вищого антикорупційного суду в 2017 році зупинилося на етапі подання Президентом законопроекту, який суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії», – зазначає організація.

«Кошти Януковича» були перераховані в бюджет за сумнівним судовим рішенням, яке досі залишається офіційно засекреченим. Уряд здійснив певні кроки в розбудові прогресивної системи eHealth, запустив процедуру автоматичного повернення ПДВ, однак протягом року було чимало законодавчих ініціатив, які могли знищити систему ProZorro. Законопроект «Купуй українське, плати українцям», який створює умови для повернення корупції в публічні закупівлі, проголосований в першому читанні», – йдеться у повідомленні.

Водночас TI називають  серед причин, які дозволили Україні переміститися на вищу сходинку, те, що антикорупційні органи (САП/НАБУ) у 2017 розгорнули свою слідчу роботу та направили до суду перші справи щодо підозр у топ-корупції. Також продовжив функціонувати реєстр електронних декларацій, минув перший рік реформи державних закупівель та обов’язкового використання системи ProZorro. Відбулася реформа ринку газу. Крім того, Україна здійснила деякі позитивні кроки з дерегуляції.

Так, автори досліджень, на яких базується розрахунок індексу, також відзначили зниження рівня корупції в поліції та зменшення кількості випадків, коли бізнес змушений давати хабарі.

Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, СРІ) – дослідження антикорупційної мережі Transparency International з 1995 року. CPI є найвідомішим показником корупції в усьому світі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло