Хакери викрали документи про Україну під час атаки на німецьке МЗС
За кібератаками, як не дивно, стоять російські спецслужби

Під час хакерських атак на німецьке міністерство закордонних справ, які тривали щонайменше рік і були помічені порівняно недавно, хакери викрали документ із протоколом консультацій Євросоюзу та Великобританії щодо Brexit, а також документи щодо переговорів ЄС з Україною та Білоруссю, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на німецьке видання Spiegel Online.
Уточнюється, що загалом було викрадено 6 документів міжнародного значення.
За цією атакою, на думку німецьких правоохоронців, стоять російські хакери, зокрема, хакерська група Turla та її кампанія Snake, що працює на російські спецслужби.
Викрити злочинну діяльність групи вдалося завдяки допомозі розвідки однієї з держав-партнерів у грудні 2017 року, зазначає видання.
Видання також повідомляє про нову хакерську атаку в Німеччині, яка цього разу зачепила Федеральне адміністративне відомство, підрозділ німецького МВС. У результаті там 8 березня були змушені відключити деталізовану систему обліку особистих даних авіапасажирів Passenger Name Record System, яка перебуває на стадії апробації. Її мали запровадити відповідно до директив ЄС щодо боротьби з тероризмом.
Нагадаємо, 28 лютого стало відомо, що хакери проникли в «Інформаційну мережу Берлін-Бонн» (IVBB), яка використовується головними відомствами Німеччини – міністерствами, службами безпеки, Бундестагом та канцлером. Сервери, на які здійснена атака, вважалися особливо надійно захищеними від нападів ззовні. Керівник німецького МВС Томас де Мезьєр запевнив, що напад було ізольовано та взято під контроль.
Нагадаємо, Німеччина звинуватила Росію в кібератаках на німецьке МЗС і Міноборони. Атаки на сервери федеральних установ тривали не менше року.
Нещодавно стало відомо, що російські хакери порушили роботу виборчих систем та веб-сайтів у сімох американських штатах напередодні президентських виборів-2016. Підкреслюється, що про це стало відомо ще до виборів, але спецслужби США не проінформували про це владу штатів через секретність операції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].