Рада відмовилася від реформування системи управління державними банками

Рада відмовилася від реформування системи управління державними банками

Народні депутати відхилили два законопроекти

Рада відмовилася від реформування системи управління державними банками
Фото: Shutterstock

Верховна Рада відхилила два законопроекти про особливості управління державними банками – урядовий №7180 та альтернативний №7180-1, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, голова Верховної Ради Андрій Парубій після обговорення документів тричі ставив на голосування законопроекти, однак вони не отримали підтримки депутатів.

Так, зазначене рішення народних депутатів прокоментував голова правління державного «Ощадбанку» Андрій Пишний,

«Верховна рада відхилила законопроект 7180 про реформування системи корпоратиративного управління в державних банках. Сумно! Так, це дещо ускладнює процеси, але, ми вже звикли, що реформування держбанку – це квест, якщо не парламент, то антимонопольний комітет, якщо не антимонопольний комітет, то депутатські звернення....  Та й ніхто не говорив, що буде легко», – написав він у своєму Facebook.

Водночас міністр фінансів Олександр Данилюк, представляючи законопроект у Верховній Раді, зазначав, що одним із ключових завдань уряду в рамках реформування державного банківського сектора є корінний перегляд принципів і механізмів корпоративного управління державними банками.

Так, урядовий проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей управління державними банками» (№7180) передбачає, що наглядова рада держбанків буде складатися з семи членів, з яких п'ять – незалежні і два – представники держави.

Членів наглядових рад держбанків буде відбирати спеціально створена Кабінетом міністрів конкурсна комісія, до складу якої увійдуть по три представника від президента України та уряду.

Один претендент на посаду представника держави визначаються за пропозицією президента й один – за пропозицією уряду.

У законопроекті також визначено перелік критеріїв, яким повинні відповідати як незалежні члени наглядових рад, так і представники держави.

Водночас альтернативний законопроект №7180-1 передбачає створення особливого органу управління державними банками та представництва держави в банках із державною часткою власності – Національного агентства розвитку й управління банківськими активами.

Як писав Mind, нацагентство має підпорядковуватися Кабінету міністрів, але при цьому бути також підзвітним Верховній Раді.

Крім того, планувалося, що новостворений орган має також відповідати за ризик-менеджмент і кадрову політику щодо топ-менеджменту держбанків. Нагадаємо: зараз в Україні працює 5 банків з державним капіталом: Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, банк «Розрахунковий центр».

Раніше Європейський банк реконструкції та розвитку, найбільший міжнародний інвестор України, підтримав затверджену Кабінетом міністрів оновлену стратегію для державних банків.

Про те, що планував Кабмін щодо функціонування держбанків, читайте ув матеріалі Mind «П'ятирічка для держбанків: у чому особливості затвердженої Кабміном стратегії».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло