Нацполіція: упродовж березня – травня тривають заходи з вилучення незаконної зброї та вибухівки
Превентивні спецзаходи стартували з 19 березня та триватимуть до 22 травня

Національна поліція повідомляє, що впродовж березня – травня тривають заходи з протидії незаконному обігу зброї, бойових припасів та вибухових речовин, спрямовані на недопущення дестабілізації ситуації в країні, йдеться в повідомленні на сайті відомства.
Як зазначається, превентивні спецзаходи стартували з 19 березня та триватимуть до 22 травня. Їхня мета – виявлення організованих злочинних груп, які діють у цій сфері, та попередження злочинів, вчинених з використанням зброї.
«Головне завдання цих превентивних заходів – виявлення та документування організованих злочинних груп, які діють у сфері незаконного обігу зброї та вибухівки. Також першочерговим залишається документування каналів їх надходження та пересилання, виявлення приміщень для нелегальної переробки та виготовлення зброї», – наголосив голова Нацполіції Сергій Князєв під час відеоселекторної наради з керівниками всіх структурних та територіальних підрозділів поліції, яка відбулася 27 березня.
Водночас перший заступник голови Нацполіції – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін зазначив, що аналіз протидії злочинам, пов’язаним із незаконним обігом зброї, за останні п'ять років свідчить, що в середньому щорічно викривається близько 6800 злочинів цієї категорії. Якщо у 2016 році цей показник скоротився до 6000 злочинів, то вже у 2017 році – зріс до майже 8000.
«Хочу підкреслити, що ефективні результати протидії незаконного обігу зброї та вибухових речовин саме у 2017 році були досягнуті завдяки проведенню цільових відпрацювань на території держави. Під час їхнього проведення фактичні результати вилучення зброї були втричі більшими, аніж під час звичайного режиму роботи підрозділів Нацполіції», – наголосив Аброськін. Він додав, що за два місяці 2018 року зареєстровано понад 1200 таких правопорушень.
Так, до зазначених заходів мають бути залучені працівники всіх служб кримінальної поліції та превентивного блоку. Окрема увага приділятиметься роботі кінологічних підрозділів, зокрема – в частині використання службових собак, навчених для пошуку зброї та вибухівки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].