Несприятливий бізнес-клімат не став на заваді розвитку малого бізнесу в Україні

Несприятливий бізнес-клімат не став на заваді розвитку малого бізнесу в Україні

Такими є висновки Індексу настроїв малого бізнесу

Бізнес виявив оптимістичні настрої на 2018 рік, зокрема 76,2% опитаних очікують, що стан справ у їхньому бізнесі покращиться вже протягом наступних півроку, а 87% – прогнозують зростання прибутків у 2018 році, але також називають низку факторів, що стримують розвиток, зокрема, складнощі з отриманням кредитів, необхідність реформування системи оподаткування, нестача кваліфікованих фахівців.

Такими є висновки дослідження Індексу настроїв малого бізнесу, котрий вперше провела Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) спільно з компанією Ліга:Закон у межах проекту Unlimit Ukraine. Виявилося, що загальний Індекс настроїв малого бізнесу становить 3,2 бала із 5 можливих, що відповідає нейтральному рівню.

«Значний оптимізм підприємці демонструють у планах розвитку свого бізнесу цього року. Зокрема, 54,2% планують збільшити кількість працівників, а 57,3% – підняти рівень зарплати найманих працівників, 64,3% – мають намір збільшити обсяг фінансування свого бізнесу у 2018 році. Дослідження свідчить про орієнтування малого бізнесу на експорт. 27% опитаних компаній вже вийшли на зовнішні ринки, а 30,3% – планують вийти цього року. Компанії налаштовані на розвиток своїх підприємств і реінвестування зароблених коштів у власний бізнес», – йдеться у повідомленні прес-служби ЄБА.

Водночас розвиток малого бізнесу стримують складнощі з отриманням кредитів. Так, за даними дослідження, 82% компаній потребують кредитних коштів. При цьому 65% опитаних мають із цим труднощі, а для 15,5% з них залучення кредитів – «абсолютно неможливе».

Загалом економічна ситуація в Україні не сприяє розвитку малого бізнесу – так вважають 68,2% опитаних. Лише 3% респондентів повністю задоволені бізнес-кліматом в Україні. Інфляція (56,3%), рівень податкового навантаження (42,24%), високий рівень корупції (41,9%) та нестача кваліфікованих фахівців (39,3%) – основні чинники негативної оцінки бізнес-клімату. Разом з тим лише 4% вважають, що інфляція заважає розвитку бізнесу насамперед.

Близько 21,6% опитаних назвали систему оподаткування головною сферою, яка потребує змін. 14,7% опитаних найбільше стурбовані доступністю кредитних коштів, для 9% найбільш неприйнятним є рівень корупції. По 6,1% респондентів хотіли б найперше змінити на користь свого підприємства ситуацію з державною підтримкою бізнесу та платоспроможністю населення.

Як зазначається, мета дослідження – співпраця з малим і мікробізнесом та аналіз точок зростання, які стимулюватимуть його розвиток. Так, у межах дослідження опитано 278 власників і директорів малого бізнесу усіх сфер діяльності. Близько 40% опитаних компаній були засновані в кризові 2015–2017 роки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло