Україна в I кварталі експортувала плодово-ягідної продукції на $57 млн
Основними продуктами в цьому сегменті стали волоські горіхи, заморожені ягоди, яблука й груші

Вартість експорту плодів і ягід з України за січень – березень 2018 року склала $ 57 млн, що на 68% більше, ніж за аналогічний період 2017 року, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на інформацію асоціації «Укрсадпром».
Як зазначається, основними продуктами в товарній структурі вітчизняних поставок за кордон в поточному році стали волоські горіхи ($42 млн), заморожені ягоди ($10 млн), а також яблука й груші ($5 млн).
Так, із перерахованих груп продукції тільки по замороженим ягодам зафіксовано зменшення кількісних і вартісних обсягів експорту. Обсяг вивезених із України волоських горіхів виріс з 7 000 до 13 000 тонн, а яблук і груш – з 6 000 до 14 000 тонн.
За даними асоціації, найбільшим попитом українська продукція садівництва користується в країнах Євросоюзу, що забезпечують близько 60% доходів українських експортерів.
Яблука українського виробництва реалізуються в основному в країнах СНД і Євросоюзу, зокрема в Білорусі, Молдові та Швеції, на які сумарно припадає понад 85% вартості їх експорту. Середня експортна ціна яблук в цьому році перевищила $320/тонна.
«Основні закупівлі плодів і ягід здійснили Франція на суму $6,9 млн, Туреччина – $6,5 млн, Польща – $4 млн, Білорусь – $3,7 млн, Греція – $3,5 млн, Німеччина – $2,8 млн і Нідерланди – $2,7 млн», – повідомляє «Укрсадпром».
Імпорт плодово-ягідної продукції в Україні в січні – березні 2018 склав $143 млн.
Згідно з повідомленням, він більшою мірою формується за рахунок екзотичних фруктів (цитрусових, бананів та ін.). Якщо враховувати тільки традиційні для України плоди і ягоди, то загальне позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становить $40 млн. При цьому в асоціації відзначають позитивне сальдо в торгівлі зернятковими плодами, яке в останні роки було негативним.
Крім того, як повідомляє AgroTimes із посиланням на дані компанії «Українська ягода», у 2017 році компанія заморозила 120 тонн малини, яка була експортована до країн ЄС: Польщі, Німеччині, Швеції.
Як зазначається, на плантаціях компанії загальною площею понад 100 га вирощується лохина, жимолость, суниця садова, аґрус, малина, смородина чорна, смородина червона, черешня.
Водночас повідомляється, що весь асортимент замороженої продукції з ягід, овочів і фруктів, крім цибулі, цікавить Азію.
Про це журналу «Плантатор» розповів директор «Смілянської хлодні» (Черкаська обл.) Григорій Трибулкін, яка експортує продукцію до 15 країн Євросоюзу й виходить на ринки азійських країн.
Крім того, як повідомляє Info-Shuvar із посиланням на заступника директора Інституту садівництва НААН Олександра Ярещенка, у 2019 році в Україну може повернутися мода на чорну смородину та порічки. Так, він наголосив, що зазначені ягоди – чи не єдині позиції серед популярних ягід, які можна без проблем збирати комбайном.
За даними видання, Україна входить у топ-3 виробників цих ягід у світі, поряд із Польщею та Росією, які разом збирають 80% світового врожаю цих ягід.
Щороку Україна збирає близько 25 000 тонн смородини та порічок з площі 5 000 га. У 2107 році Україна експортувала майже 70 тонн замороженої чорної смородини на суму $52 000 та 110 тонн заморожених порічок вартістю $85 000. У свіжому вигляді ці ягоди не експортувалися.
Нагадаємо: протягом перших 9 місяців 2017 року Україна експортувала рекордний обсяг замороженої суниці – 2640 тонн проти 595 тонн у 2016 році. Зростання експорту замороженої вишні в порівнянні з попереднім роком становило 98%. У 2017 році Україна експортувала 1500 тонн цієї продукції, тоді як минулого року обсяг експорту становив 30,4 тонни. Обсяги експорту замороженої малини в цьому році зросли на 41% та склали 8100 тонн проти 4700 тонн у 2016-му.
Про інноваційний підхід українських фермерів, читайте в матеріалі Mind «Експериментальна ділянка: що нового вирощують українські фермери».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].