Макрон всіляко намагається врятувати іранську ядерну угоду
Президент Франції та канцлер ФРН намагаються переконати Трампа не розривати угоду

Президент Ірану Хасан Рухані та його французький колега Еммануель Макрон провели більш ніж годинну телефонну розмову, яка стосувалась збереження іранської ядерної угоди 2015 року. Про це повідомляє CNN.
Макрон сказав, що його влаштовує і діюча угода, але закликав до подальших переговорів щодо моментів, на які вказав президент США Дональд Трамп, включно із «контролем за ядерною діяльність і після 2025 року».
Рухані повідомив, що політика США наразі порушує умови Спільного всезагального плану дій. Він додав,що негативні коментарі Трампа також створили «страх та двозначність для різних-країн та бізнесу для їх відносин з Іраном», що могло нашкодити економіці країни.
Ці слова Рухані ймовірно ще більше посилять зусилля європейських країн щодо збереження угоди. Трамп встановив 12 травня терміном, коли США та Європа мають вирішити усі питання пов’язані з угодою.
Іранська ядерна угода, підписана в 2015 році адміністрацією Барака Обами, зняла санкції проти країни Близького Сходу в обмін на ліквідацію більшої частині її ядерної програми. Втім консервативні лідери в США, а особливо Трамп, жорстко критикували угоду та назвали її «безумною».
Рухані сказав, що навіть якщо угода залишиться, не зважаючи на супротив Трампа, Тегеран більше не буде настільки лояльним, якщо все продовжуватиметься, як «останні два роки». Однак, за його словами, угода «не підлягає обговоренню».
«ЄС, включно із Францією, підтримують ядерну угоду, і ми залишимось в ядерній угоді на 100%», – сказав Рухані.
Трамп ще 12 січня поставив перед трьома європейськими країнами ультиматум «виправити жахливі недоліки ядерної угоди» або він відмовиться від призупинення дії санкцій.
На прес-конференції з Трампом на минулому тижні Макрон сказав, що хоче працювати над новою угодою з Іраном. Пізніше і бундесканцлер ФРН Ангела Меркель відвідала Трампа. Під час зустрічі із нею Трамп пояснив свою позицію. Він вважає, що Вашингтон та його партнери повинні мати гарантії, що Іран в подальшому не займатиметься розробками ядерної зброї.
Меркель вважає угоду далеко недосконалою і такою, що «не може вирішити усіх проблем з Іраном». Але, на її думку, вона повинна стати «наріжним каменем».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].