Захворіло у світі
13,494,771
Померло у світі
582,547
Вилікувалось у світі
7,522,147
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
«Індекс вестернізації»: експерти визначили найбільш «західні» країни серед пострадянських

«Індекс вестернізації»: експерти визначили найбільш «західні» країни серед пострадянських

Україна отримала 6-те з 14-ти місць рейтингу

«Індекс вестернізації»: експерти визначили найбільш «західні» країни серед пострадянських
фото з http://strategeast.org

З огляду на 5 основних критеріїв, американські експерти визначили, що найбільш вестернізованими серед 14 пострадянських країн є Естонія, Литва та Латвія, найменш – Таджикистан та Туркменістан. Про це йдеться у «Індексі вестернізації».

Вестернізація – це процес соціальних змін. Завдяки йому суспільства приймають західні моделі політичного розвитку, правового функціонування, економічних відносин, культурний дискурс та спосіб життя.

Індекс вестернізації – інструмент, призначений для вимірювання рівня, на якому пострадянські країни та суспільства, за виключенням Росії, прийняли західну культуру у всіх її ключових проявах.

Індекс вираховували на основі 5 ключових областей: політичної, економічної, юридичної, мовно-культурної вестернізації та вестернізації способу життя.

Інструмент було розроблено командою з більш ніж 20 експертів із країн, які вивчалися.

Цьогорічний рейтинг очолила Естонія, Литва та Латвія.

«Індекс вестернізації»: Експерти визначили найбільш «західні» країни серед пострадянських

Україна посіла 6-те місце з показниками: політичної вестернізації 16 (із 25 можливих), юридичної – 11 (із 25), економічної – 14 (із 25), мовно-культурної – 8 (із 15) та способу життя – 5 (із 10).

В аналізі зазначається, що в більшості з цих країн немає незалежних судів, і у більшості випадків судді часто підпадають під вплив зовнішнього тиску зі сторони влади. Високий рівень недовіри суспільства до судів пов’язано з корупцією в країнах. В Україні, зокрема, довіра людей до судів складає всього 6%. Із 14 країн доволі високий рівень незалежності суддів продемонстрували Естонія, Литва, Латвія і Грузія.

Що стосується економічної вестернізації, пострадянські країни розділилися на дві групи: на країни, які є членами (або підписали асоціацію з) ЄС та СОТ. Лідерами в цій категорії є країни Балтії, які є членами як ЄС, так і СОТ. За ними слідує тріо «європейських претендентів» – Україна, Молдова та Грузія. Третя група включає країни-члени СОТ – Вірменію, Киргизстан та Таджикистан.

Вважається також, що Киргизстан, Таджикистан та Україна є високо корумпованими країнами, коли йдеться про бізнес.

Щодо категорії мовно-культурної вестернізації, експерти вважають, що на всі пострадянські країни неабиякий вплив має РФ, найпотужнішими її інструментами є соціальні мережі та телебачення. Проте, прагнення окремих країн скоротити кількість російськомовного контенту необов’язково приводить до збільшення західного, натомість ці країни роблять акцент на місцеві фільми, серіали та програми. Найвищий рейтинг у цій категорії отримали країни – члени ЄС, а також Україна та Грузія.

 «Західний» спосіб життя пронизує 14 пострадянських країн по-різному: естонці в середньому є найбільш вестернізованими, тоді як Туркменістан залишається найбільш ізольованою та найменш «західною» з країн, що вивчалися.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті