Прямі збитки України від Керченського мосту можуть скласти до 500 млн грн на рік

Прямі збитки України від Керченського мосту можуть скласти до 500 млн грн на рік

Через вимушене обмеження висоти та тоннажності суден, що заходять до Азовського моря

Прямі збитки України від Керченського мосту можуть скласти до 500 млн грн на рік
Фото: Wikipedia

Міністерство інфраструктури оцінює прямі збитки України в результаті вимушеного зменшення тоннажності суден, які заходять в українські порти Маріуполь і Бердянськ, після будівництва Керченського мосту, що обмежує своєю висотою прохід кораблів, у 500 млн грн на рік, повідомляє УНІАН.

Як зазначається, про це повідомив журналістам після засідання уряду міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Ми орієнтовно оцінюємо в півмільярда гривень на рік прямі збитки через те, що була зменшена тоннажність суден по заходу в наші два порти на Азовському морі, а саме в Маріуполь і Бердянськ, але непрямі збитки – це мільярдні збитки», – сказав міністр.

Також Омелян зазначив, що, крім обмеження тоннажності, Керченський міст в цілому щодня ставить під загрозу закриття проходу суден Керченською протокою.

«Цей міст – не просто міст, це інструмент з економічного і політичного тиску на Україну, інструмент для блокування в будь-яку секунду Керченської протоки для судів не тільки з українським прапором, а й усіх країн», – підкреслив він.

За його словами, відповідні звернення в міжнародні судові інстанції було відправлено Міністерством закордонних справ України, і українські підприємства також порахували збитки, які будуть виставлені Росії.

Як зазначається, відкриття мосту негативно позначається на роботі українських портів Маріуполь і Бердянськ, бо не всі кораблі можуть пройти під цією спорудою.

Як писав Mind, британський міністр у справах Європи Алан Дункан засудив відкриття Керченського мосту та наголосив на порушеннях прав людини на анексованому півострові.

Нагадаємо, 15 травня 2018 року рух мостом було відкрито одночасно з двох берегів Керченської протоки – по дві смуги в кожний бік. Рух легкових автомобілів і автобусів по Кримському мосту відкрився на півроку раніше запланованого. Вантажний транспорт поїде мостом восени. Залізнична частина буде введена в експлуатацію згідно з графіком – у 2019 році.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло