Північна Корея наполягає, що саміт лідерів має відбутись за будь-яких умов

Північна Корея наполягає, що саміт лідерів має відбутись за будь-яких умов

Трамп відмовився від зустрічі із Кім Чен Ином через невиконані ним обіцянки

Північна Корея наполягає, що саміт лідерів має відбутись за будь-яких умов
фото з pixabay.com

У відповідь на відмову президента США Дональда Трампа від зустрічі КНДР відреагувала чітким меседжем: Пхеньян хоче, щоб саміт відбувся за будь-яких умов. Про це повідомляє FT.

У КНДР заявили, що готові до зустрічі та врегулювання напруги між країнами.

«Ми високо цінуємо безпрецедентні зусилля президента Трампа щодо проведення історичного саміту Північної Кореї та США», – заявив віце-міністр КНДР Кім Кі Гван.

«Ми ще раз говоримо США, що ми відкриті для вирішення проблем у будь-який час», – наголосив він.

Напередодні стало відомо, що Дональд Трамп скасував зустріч із північнокорейським лідером, заплановану на 12 липня в Сінгапурі.

Як повідомляє CBSNews, рішення президента США було прийнято з огляду на «порушенні обіцянок» Північною Кореєю.

У листі до Кім Чен Ина Трамп говорить про «великий гнів та відкриту ворожість» з боку КНДР в останніх їхніх заявах. Але офіційний представник Білого дому пояснює, що  під цими словами мались на увазі регулярні військові навчання, те, що представники КНДР не з’явились до Сінгапура, коли це було домовлено, та знищення ядерного полігону без присутності технічних експертів, які б це могли перевірити та засвідчити.

Перед тим як прийняти рішення, Трамп зустрівся із радником з національної безпеки Джоном Болтоном, держсекретарем Майком Помпео та віце-президентом Майком Пенсом.

Одним з додаткових факторів стало повне мовчання північнокорейців останні 5–10 днів. «Комунікація в основному припинилась», за словами високопоставленого чиновника адміністрації.

У Білому домі також пояснили висловлювання Пенса та Болтона про «модель Лівії» стосовно КНДР, яка викликала палку реакцію серед представників влади Північної Кореї. Помпео пояснив, що оригінальні слова американських чиновників не концентрувались на смерті Каддафі у 2011, а швидше на процесі, який у 2003–2004 роках використовувала адміністрація Буша для роззброєння Лівії.

Зміна тону з Півночі, посилання на «ядерне протистояння та риторика військових навчань вказують на зміни. Трамп «розуміє» це, він публічно допустив,що Китай може втручатись в дипломатичні зусилля», – зазначає видання.

Однак у Білому домі заявили, що президент все ще відкритий для зустрічі з Кім Чен Ином у майбутньому.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло