У ВР зареєстрували законопроект, яким будуть збережені найвищі в Європі «зелені» тарифи на 7 років

У ВР зареєстрували законопроект, яким будуть збережені найвищі в Європі «зелені» тарифи на 7 років

Співавторами законопроекту є прибічники Хмельницького та Ахметова

У ВР зареєстрували законопроект, яким будуть збережені найвищі в Європі 	«зелені» тарифи на 7 років
фото Shutterstock

У Верховній Раді зареєстровували законопроект №8449-1, який пропонує зберегти в найближчі 2 роки високі «зелені тарифи» на альтернативну електроенергію, а потім ще 5 років не вводити аукціони, спрямовані на зниження тарифів, повідомляють Наші Гроші.

Законопрект пропонує введення аукціонів для альтернативної енергетики з 2025 року, які  забезпечуватимуть можливість будувати сонячну чи вітрову електростанцію тому, хто запропонує найнижчий тариф.

Українські «зелені тарифи» на рівні 15 євроцентів за кВт*год зараз є найвищими в Європі серед усіх країн навіть з більшою потужністю економіки. Для порівняння, у Німеччині тарифи складають від 4 до 5 євроцентів за результатами аукціонів.

Законопроектом №8449-1 пропонується, що нинішній високий тариф буде збережено щонайменше до 2020 року, після чого вони будуть зменшеними на 20% і діятимуть ще 5 років до введення аукціонів.

Разом з тим передбачена можливість для підвищення тарифів при використанні українського обладнання.
На думку одного зі співавторів Максима Єфімова (БПП) , тарифні аукціони загальмують розвиток вітряної енергетики, як це було в Німеччині.

Як зазначають, Наші Гроші, Єфімов є співвласником ТОВ «Фурлендер Віндтехнолоджі» разом з бізнесменом Олегом Мкртчаном (ІСД). Ця компанія виробляє обладнання для вітряних електростанцій. Таким чином, Єфімов є безпосереднім бенефіціаром норми про підвищення «зеленого тарифу» за рахунок використання українського обладнання.

Інший спіавтор закону Віктор Галасюк (Радикальна партія Ляшка) до обрання нардепом був керівником ТОВ «Біонік Хілл», яка належить Василю Хмельницькому, який зараз будує сонячні електростанції в Димерці Київської області, а також Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Також серед співаторів є члени Радикальної Партії Ляшка, виконавчий комітет якої  очолює Юрій Зінченко, топ-менеджер групи «Метінвест» Ріната Ахметова, який, у свою чергу, займається розбудовою сонячних і вітряних електростанцій.
«Зелені» тарифи були введені в Україні у 2009 році.

Більше про аукціони можна дізнатися в матеріалі Mind «Зелена» конкуренція: як запровадити аукціони для поновлюваних джерел енергії»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті