Президент Македонії відмовився змінювати назву країни

Президент Македонії відмовився змінювати назву країни

Джорге Іванов вважає це «злочинним актом», який порушує Конституцію

Президент Македонії відмовився змінювати назву країни
фото з pixabay.com

Президент Македонії Джорге Іванов відмовився підписати закон, за яким країна мала змінити назву, оскільки, на його думку, він порушує конституцію. Про це повідомляє Reuters.

Цього місяця міністри закордонних справ Греції та Македонії погодилися перейменувати колишню югославську республіку в «Республіку Північна Македонія», що могло б вирішити багаторічну суперечку, яка не давала країні увійти до НАТО та ЄС.

Парламент Македонії ратифікував угоду минулого тижня. Але в заяві, оприлюдненій державним агентством МВС, Іванов сказав, що в «нього нема мандату на підписання угоди», що «порушило б Конституцію Македонії і зробило б її залежної від третьої країни, Греції».

Відмова президента навряд заблокує угоду: парламент, як очікується, скасує вето простою більшістю голосів у другому голосуванні.

Але слова Іванова були ознакою високої політичної долі у питанні, яке є важливим як для македонців, так і для греків, і може свідчити про труднощі для урядів, які мають надалі вносити зміни до Конституції та проводити референдум.

«Реалізація цієї угоди матиме юридичні наслідки, і тому вона є злочинним актом», – заявив Іванов.

Прем’єр-міністр країни Зоран Заєв повідомив, що піде у відставку, якщо угоду не підтримають на обіцяному референдумі.

«У Македонії нема плану Б», – сказав він.

Назва Македонії призвела до суперечки з Грецією після того, як Македонія отримала незалежність з розпадом Югославії на початку 1990-х. Грецьку провінцію також називають Македонією, і багато греків вважають цю назву претензією на свою територію.

Греція заблокувала приєднання Македонії до ЄС і НАТО та висунула вимогу, щоб країна вступила до ООН як «колишня югославська Республіка Македонія».

Націоналісти в Греції та Македонії і зараз виступають проти цієї угоди, яка також має бути схвалена парламентом Греції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло