Китай подав нову скаргу в СОТ у зв'язку з введенням США торгових мит
Торгова війна може затягнутися надовго

Китай ініціював новий торговий розгляд у Світовій організації торгівлі після того, як американська влада застосувала нові імпортні мита відносно 800 найменувань китайських товарів на $34 млрд, інформує «ТАСС».
Міністерство комерції КНР повідомило про подання скарги в СОТ після застосування адміністрацією Трампа нових імпортних мит відносно Китаю на підставі закону США про торгівлю від 1974 року.
«Китай офіційно ініціював розгляд у зв'язку з введенням США мит на підставі 301-ї статті [американського закону про торгівлю 1974 року]», – йдеться в повідомленні відомства. Інших подробиць в документі не наводиться.
Дональд Трамп свою позицію пояснює тим що, тарифи життєво важливі для того, щоб припинити подальші крадіжки Китаєм американської інтелектуальної власності і американських технологій. Президент США впевнений, що тарифи допоможуть зберегти американські робочі місця. У список китайських товарів, на які будуть підвищені митні збори, входять, серед іншого, продукти харчування, авіаційні шини, турбіни, пральні машини та ін.
У п'ятницю, 6 липня, американська влада застосувала 25%-ве мито на імпорт товарів з Китаю на загальну суму $34 млрд. Міністерство комерції КНР заявило про те, що такими діями «США порушили правила СОТ й ініціювали найбільшу в історії торгову війну».
На початку квітня в СОТ повідомили про те, що Китай попросив про початок торгового розгляду в рамках організації, зазначивши, що дії американської влади «не відповідають нормам СОТ».
Раніше повідомлялося, що Китай просить ЄС спільно виступити проти торгової політики Вашингтона.
Нагадаємо, в інтерв'ю телеканалу CNBC головний стратег з глобальних ринків J.P. Morgan Asset Management Девід Келлі заявив, що загострення торгових відносин між США, Канадою, Китаєм, Мексикою, ЄС та іншими країнами може затягнутися на багато років і привести до спаду в світовій економіці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].