mind
Китай подав нову скаргу в СОТ у зв'язку з введенням США торгових мит

Китай подав нову скаргу в СОТ у зв'язку з введенням США торгових мит

Торгова війна може затягнутися надовго

Китай подав нову скаргу в СОТ у зв'язку з введенням США торгових мит
фото Shutterstock

Китай ініціював новий торговий розгляд у Світовій організації торгівлі після того, як американська влада застосувала нові імпортні мита відносно 800 найменувань китайських товарів на $34 млрд, інформує «ТАСС».

Міністерство комерції КНР повідомило про подання скарги в СОТ після застосування адміністрацією Трампа нових імпортних мит відносно Китаю на підставі закону США про торгівлю від 1974 року.

«Китай офіційно ініціював розгляд у зв'язку з введенням США мит на підставі 301-ї статті [американського закону про торгівлю 1974 року]», – йдеться в повідомленні відомства. Інших подробиць в документі не наводиться.

Дональд Трамп свою позицію пояснює тим що, тарифи життєво важливі для того, щоб припинити подальші крадіжки Китаєм американської інтелектуальної власності і американських технологій. Президент США впевнений, що тарифи допоможуть зберегти американські робочі місця. У список китайських товарів, на які будуть підвищені митні збори, входять, серед іншого, продукти харчування, авіаційні шини, турбіни, пральні машини та ін.

У п'ятницю, 6 липня, американська влада застосувала 25%-ве мито на імпорт товарів з Китаю на загальну суму $34 млрд. Міністерство комерції КНР заявило про те, що такими діями «США порушили правила СОТ й ініціювали найбільшу в історії торгову війну».

На початку квітня в СОТ повідомили про те, що Китай попросив про початок торгового розгляду в рамках організації, зазначивши, що дії американської влади «не відповідають нормам СОТ».

Раніше повідомлялося, що Китай просить ЄС спільно виступити проти торгової політики Вашингтона.

Нагадаємо, в інтерв'ю телеканалу CNBC головний стратег з глобальних ринків J.P. Morgan Asset Management Девід Келлі заявив, що загострення торгових відносин між США, Канадою, Китаєм, Мексикою, ЄС та іншими країнами може затягнутися на багато років і привести до спаду в світовій економіці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті