Захворіло у світі
65,277,100
Померло у світі
1,507,323
Вилікувалось у світі
41,988,598
Захворіло в Україні
787,891
Померло в Україні
13,195
Вилікувалось в Україні
397,809
Основні тези інтерв’ю генерального директора Facebook Марка Цукерберга

Основні тези інтерв’ю генерального директора Facebook Марка Цукерберга

Попри доволі невдалий рік для Facebook, Цукерберг не полишає планів виправити всі свої колишні помилки та об’єднати увесь світ

Основні тези інтерв’ю генерального директора Facebook Марка Цукерберга
Марк Цукерберг
Фото Shutterstock

Генеральний директор соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг розповів в інтерв’ю виданню Recorde про минулі поразки, майбутні плани, втручання російських хакерів у американські вибори, зв’язки з Китаєм, про людей, що його надихають, та ще багато чого.

Втручання РФ у американські вибори

Цукерберг підтвердив, що втручання Росії було однозначним.

«Ми визначили це, фактично, у 2015 році, і повідомили ФБР. Коли побачили аналогічну активність у рамках кампанії у 2016 році, що вони (росіяни) намагались фішувати облікові записи людей і в DBC та RNC, ми також повідомили деяких з людей, які, на нашу думку, підпадали під ризик», – сказав він, та додав, що компанія надала дані ФБР, і це можна було побачити в обвинувальних актах спецпрокурора Роберта Мюллера.

Крім того, він зазначив, що завдяки відстеженню роботи російських хакерів Facebook «створює інструменти АІ, щоб виявляти фейкові акаунти» та зробити політичну рекламу якомога прозорішою.

Цукерберг також звернув увагу на те, що компанія буде більш пильною під час наступних виборів у США в 2018-му, в ЄС, у Бразилії, Індії та інших країнах.

Відповідальність перед користувачами

«Я дійсно вважаю справедливим, що ми… ми були надто зосереджені лише на позитиві та недостатньо концентровані на негативних явищах. Проте я не хочу залишати враження, що ми не турбуємось про безпеку або що до цього тисячі людей над цим не працювали… Я думаю, ми несемо велику відповідальність», – сказав він.

Facebook – соціальна мережа чи соціальне медіа

Цукерберг воліє називати свою компанією соціальною мережею: «Бувають катастрофи – ураган Гарві піднявся, і були люди, які самоорганізовувались через спільноти, сідали у човни і рятували інших, скоординованих цією мережею. Це не функція мультимедіа. Це соціальна мережа людей, які збираються разом, щоб забезпечити інфраструктуру безпеки, яка так потрібна світу».

Фейкові новини та інформаційні війни

«Тут є два основні принципи. Люди мають змогу висловитись. Потім, є підтримання безпеки суспільства, що, на мою думку, є важливим. Ми не збираємось дозволяти людям планувати жорстокість або атакувати один одного, або робити інші погані речі. У межах цього такі принципи мають реальні компроміси, і їм властиве також перетягування ковдри на свій бік. У цьому випадку ми відчуваємо, що наша відповідальність полягає в протидії поширенні містифікацій або неправдивої інформації», – підкреслив Марк Цукерберг.

Цукерберг розповів і про боротьбу з фейковими новинами. Компанія відправляє публікації на перевірку, якщо користувачі вважають їх неправдивими. Втім, і такі новини не видаляють з платформи, а переміщують вниз стрічки новин. «Якими б гидкими за змістом вони не були, я не можу забирати у людей право голосу», – наголошує топ-менеджер.

Так, він зазначив, що є євреєм, а існує багато людей, які заперечують голокост. І хоча сам він вважає це глибоко образливим, він не видаляє подібні дописи та групи із мережі.

«Що ми будемо робити? Ми скажемо: «Ок, добре, у вас є своя сторінка, і якщо ви не намагаєтеся завдати комусь шкоди або напасти на когось, то ви можете залишити її вміст, навіть якщо інші вважатимуть це образою або не будуть згодні із вами», – сказав Цукерберг, та додав, що такого роду дописи не будуть широко розповсюджуватись у стрічці.

Слухання та Cambridge Analytica

Цукерберг вкотре пояснив, яким чином відбувся «злив» інформації третій стороні, але зазначив, що компанія із цим постійно бореться.

«Ми проводимо постійні аудити, ми створили технічні системи, які виявляють, яким чином розробник запитує інформацію. Ми проводимо вибіркові перевірки, під час яких перевіряємо сервери розробників», – сказав він, хоча і визнав, що про таке частіше повідомляють або прості люди, або певні органи. За його словами, видання The Guardian першим вказало, що Александр Коган (генеральний директор Cambridge Analytica) «продав інформацію». Як тільки у компанії про це дізнались, одразу закрили застосунок, забрали його профіль та вимагали, щоб дані були видалені.

На його думку, найбільша помилка була зроблена тоді, коли вони повірили у підтвердження.

Довіра

Цукерберг заявив, що тепер нікому не вірить, зовсім нікому.

Водночас він запевняє, що Facebook та Instagram можна вірити, оскільки у випадках із цими програмами люди дійсно самі розміщують туди інформацію: «Ви сказали нам, що вам це подобається, ви розмістили фото або сказали щось. Тому я насправді думаю, що люди, як правило, усвідомлюють і відчувають «Вау, у цих мережах стільки інформації».

На його думку, варто звернути увагу на місця, де користувачі не розуміють, що певні послуги збирають їхню персональну інформацію. Там все по-іншому.

Facebook та Китай

Поки Facebook у Китаї заблокований, але у достроковій перспективі Цукерберг бачить шанс на входження до цієї країни.

«Я думаю, важко мати місію об’єднати увесь світ, але оминути одну з найбільших країн», – підкреслив він.

Плани компанії на рік

«Я маю власні цілі, бо робота компанії має бути всепоглинаючою. Думаю, треба мати більш широку перспективу… Чи це біг, чи вивчення китайської, чи відвідування різних місць, чи кодування штучного інтелекту для дому, я думаю, це все добре», – сказав Цукерберг.

Але цього року він окреслив ряд проблем, з якими треба поборотись, і йому не хотілось би зосереджуватись на чомусь іншому. На його думку, для виправлення всіх проблем Facebook треба не менше трьох років.

Наставники та ті, хто надихають

Цукерберга завжди надихав Білл Гейтс, «ще до того, як ми познайомились».

Крім успіху та орієнтованості Microsoft, Цукерберг неабияк надихнувся ідеєю філантропії: «Він та Мелінда (дружина Гейтса) все більше і більше ставали для мене та моєї дружини зразками, вони істотно вплинули на наш хід думок щодо роботи та філантропії».

Також він відзначив двох своїх співробітників – Шеріл Сенлберг та Кріса Кокса: «Я завжди кажу людям, ви маєте наймати людей, для яких будете працювати. Але в альтернативному всесвіті для мене  було б честю працювати на них».

Нові перспективи, нові ідеї

Цукерберг  вважає цікавими віртуальну реальність (VR) та доповнену реальність (AR).

«Я вважаю, це надзвичайна технологія для сприйняття перспективи і відчуття себе у чужому тілі, відчути, наче ти дійсно фізично там з кимсь, навіть якщо це насправді не так», – розповів він.

Цукерберг вже має певні доробки у галузі віртуальної реальності, але планує зробити ще більше: «Мені здається, що щось на кшталт VR або AR чи навіть відеоконференції є більш імовірною частиною вирішення проблем великих міст, ніж просто створення тонн фізичної інфраструктури».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті