Економіка КНДР переживає свої найгірші часи за останні 20 років

Економіка КНДР переживає свої найгірші часи за останні 20 років

Міжнародні санкції та посухи загрожують населенню гуманітарною кризою

Економіка КНДР переживає свої найгірші часи за останні 20 років
фото з pixabay.com

Економіка Північної Кореї досягла найнижчих темпів росту за два десятиліття в 2017 році. Про це повідомляє Reuters із посиланнями на підрахунки банку Південної Кореї.

Цьому неабияк посприяли міжнародні санкції та посуха, що в свою чергу, спричинило погіршення умов життя населення.

ВВП КНДР минулого року скоротився минулого року на 3,5% у порівнянні з попереднім роком, що свідчить про найбільший спад з 6,5% в 1997 році, коли ізольована країна постраждала від страшного голоду, сказав південнокорейський банк.

Північна Корея не публікує економічних даних, а загальних суспільних даних про соціальні умови не існує.

Однак аналітики вважають, що посилення санкцій у порівнянні з минулим роком ще погіршать стан економіки в 2018 році.

«В 2017 році санкції були сильнішими, ніж в 2016. Обсяги внутрішньої торгівлі значно знизились у зв’язку із забороною на експорт вугілля, сталі, морепродуктів та текстилю. Важко сказати точні цифри, але експортні заборони значною мірою зруйнували промислове виробництво», – сказав Шог Син-чеол, керівник Координаційної групи національних рахунків фінансової корпорації ВОК.

Як Сеул, так і Вашингтон вважають, що все більш суворі міжнародні санкції, зіграли важливу роль у рішенні Кім Чен Ина вести переговори із лідерами інших країн.

«Поки експорт корисних копалин є частиною санкцій та, безумовно, найприбутковішою статтею експорту КНДР, Пхеньян не має іншого вибору, окрім як продовжити свої нинішні переговори з США», – сказав Кім Бьонг-Йог, професор економіки в Сеульському національному університеті.

Промислове виробництво країни, на долю якого приходилось також близько третини загального обсягу виробництва країни, впало на 8,5%. Це стало найбільш стрімким зниженням з 1997 року. Виручка від сільського господарства знизилась на 1,3%, будівельних галузей – на 4,4%.

Президент США, навіть після історичної зустрічі та підписаної спільної угоди із Кім Чен Ином заявив, що санкції проти КНДР діятимуть доки країна повністю не відмовиться від ядерної та ракетної програм.

Нагадаємо: США продовжили термін дії режиму санкцій відносно КНДР ще на один рік.

Як повідомляє ООН, у КНДР не вистачає питної води, ліків та їжі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло