Угода про злиття чипмейкерів Qualcomm і NXP вартістю $47 млрд зірвалася через незгоду Китаю

Угода про злиття чипмейкерів Qualcomm і NXP вартістю $47 млрд зірвалася через незгоду Китаю

Така позиція КНР може бути помстою американській компанії в рамках торгового протистояння із США

Угода про злиття чипмейкерів Qualcomm і NXP вартістю $47 млрд зірвалася через незгоду Китаю
фото Shutterstock

Американський чипмейкер Qualcomm Inc відмовився купувати нідерландського конкурента NXP Semiconductors після того, як китайські регулятори в потрібний час не схвалили цю угоду, повідомляє The Verge. Термін закінчився в ніч з 25 на 26 липня.

Розмір угоди мав скласти $47 млрд, переговори велися ще з жовтня 2016 року, проте китайський антимонопольний регулятор залишався єдиним, хто так і не схвалив цю угоду, тоді як інші країни схвалили злиття.

Напередодні CEO Qualcomm Стів Молленкопф заявив, що його компанія відмовиться від подальших спроб злиття, якщо Китай вчасно не дасть схвалення. Таким чином, тепер угода остаточно розвалилася.

У результаті Qualcomm заплатить NXP комісію за розрив угоди в розмірі $2 млрд.

Експерти відзначають, що небажання влади Китаю схвалити операцію може бути викликано напруженими торговими відносинами з США.

Видання зазначає, що з боку США міністр фінансів Стівен Мнучін і міністр торгівлі Вілбур Росс вже намагалися раніше переконати Китай дати дозвіл на цю угоду, проте безуспішно.

NXP – колишній підрозділ голландської Philips Electronics NV, найбільшого в Європі виробника електроніки і провідного виробника світлової техніки у світі. NXP відокремилася в окрему компанію у 2006 році, IPO відбулося у 2010 році. Компанія працює у 25 країнах у галузі виробництва змішаних цифро-аналогових і стандартних напівпровідникових компонентів.

Нагадаємо: у березні цього року президент США Трамп заблокував заплановане поглинення американської Qualcomm сінгапурським Broadcom з міркувань національної безпеки. На його думку, завдяки поглиненню Китай зміг би стрімко просунутись вперед у розвитку бездротової технології 5G.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло