В Конгрес США внесли законопроект, який має на меті знизити енергетичну залежність Європи від Росії

В Конгрес США внесли законопроект, який має на меті знизити енергетичну залежність Європи від Росії

Законопроект передбачає виділення $1 млрд у стратегічно важливі енергетичні проекти в Центральній та Східній Європі

В Конгрес США внесли законопроект, який має на меті знизити енергетичну залежність Європи від Росії
фото pixabay.com

В Сенаті США презентували законопроект про європейську енергетичну безпеку та диверсифікацію, який би зміг надати нові інструменти для США  у боротьбі з злочинним впливом Росії та створенні економічних можливостей як всередині країни, так і закордоном. Про це йдеться в повідомленні на сайті одного з співавторів законопроекту, представника Демократичної партії Кріса Мерфі.

«Росія використовує своє панівне становище на енергетичному ринку, а також хабарництво, корупцію та пропаганду, щоб підірвати західні інститути і встановити гнучкі уряди, які не зможуть або не захочуть протистояти РФ чи її президенту Владіміру Путіну. Законом про європейську енергетичну безпеку та диверсифікацію санкціонує фінансування в розмірі $1 млрд європейських енергетичних проектів, що в поєднанні з посиленням дипломатичної та технічної підтримки допоможе диверсифікувати постачання енергії в Європу і знизити вплив Росії на регіон», – йдеться в повідомленні.

Також автори законопроекту підкреслюють, що «Кремль робить усе можливе, щоб завоювати владу над країнами на периферії» і що «більша частина Європи покладається на Росію в плані енергії».

«Допомагаючи нашим союзникам заручитись новими джерелами енергії та вносити свій вклад в стратегічно важливі проекти, ми зможемо зламати хватку Путіна в Європі та створити робочі місця тут, у США», – додають вони.

Законопроектом також передбачається надання політичної та дипломатичної підтримки країн Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло