В Конгрес США внесли законопроект, який має на меті знизити енергетичну залежність Європи від Росії
Законопроект передбачає виділення $1 млрд у стратегічно важливі енергетичні проекти в Центральній та Східній Європі

В Сенаті США презентували законопроект про європейську енергетичну безпеку та диверсифікацію, який би зміг надати нові інструменти для США у боротьбі з злочинним впливом Росії та створенні економічних можливостей як всередині країни, так і закордоном. Про це йдеться в повідомленні на сайті одного з співавторів законопроекту, представника Демократичної партії Кріса Мерфі.
«Росія використовує своє панівне становище на енергетичному ринку, а також хабарництво, корупцію та пропаганду, щоб підірвати західні інститути і встановити гнучкі уряди, які не зможуть або не захочуть протистояти РФ чи її президенту Владіміру Путіну. Законом про європейську енергетичну безпеку та диверсифікацію санкціонує фінансування в розмірі $1 млрд європейських енергетичних проектів, що в поєднанні з посиленням дипломатичної та технічної підтримки допоможе диверсифікувати постачання енергії в Європу і знизити вплив Росії на регіон», – йдеться в повідомленні.
Також автори законопроекту підкреслюють, що «Кремль робить усе можливе, щоб завоювати владу над країнами на периферії» і що «більша частина Європи покладається на Росію в плані енергії».
«Допомагаючи нашим союзникам заручитись новими джерелами енергії та вносити свій вклад в стратегічно важливі проекти, ми зможемо зламати хватку Путіна в Європі та створити робочі місця тут, у США», – додають вони.
Законопроектом також передбачається надання політичної та дипломатичної підтримки країн Європи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].